eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Żołnierska pamięć i Święto Niepodległości w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6420
fot. WKU Ostrołękafot. WKU Ostrołęka
REKLAMA
zdjecie 6420
Posłuchaj
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Ostrołęce odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której uczczono pamięć bohaterów walk niepodległościowych. Dowódca jednostki wraz z delegacją z ZSZ 2 im. 5. Pułku Ułanów Zasławskich odwiedził miejsca pamięci poświęcone tym, którzy w obronie ojczyzny ponieśli największą ofiarę.

Obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Ostrołęce rozpoczęły się uroczystą zbiórką w dniu 10 listopada. Szef jednostki, ppłk Dariusz Zdrojewski w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, podziękował żołnierzom i pracownikom wojska za trud i zaangażowanie w codzienną pracę oraz życzył samych sukcesów w życiu zawodowym, dużo zdrowia i szczęścia w życiu rodzinnym.

W tym uroczystym dniu został wręczony akt mianowania, medale, nagrody i wyróżnienia żołnierzom i pracownikom Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Tego samego dnia przedstawiciel ostrołęckiej WKU wraz z delegacją Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce odwiedzili lokalne miejsca pamięci, zapalili znicze, oddali hołd poległym i zmarłym żołnierzom.

W Krukach odwiedzili mogiły poległych w II wojnie światowej i mogiłę gen. Ludwika Kickiego – poległego w bitwie pod Ostrołęką /26.05.1831 r./. Zapalili znicze przy pomniku poległych w II wojnie światowej przy ul. Poległych w Ostrołęce. Na cmentarzu parafialnym oddali cześć poległym w II wojnie światowej, żołnierzom 5 Pułku Ułanów Zasławskich oraz pomordowanym przez SB w 1945 r. Na cmentarzu komunalnym uczcili pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem oraz ofiar zbrodni katyńskiej. Ponadto zapalili znicze przy pomniku 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce przy Al. Wojska Polskiego, czcząc pamięć żołnierzy poległych w walkach narodowo – wyzwoleńczych.


Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26  27 dk28  1
×