eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Żołnierska pamięć i Święto Niepodległości w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1253
fot. WKU Ostrołękafot. WKU Ostrołęka
REKLAMA

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Ostrołęce odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której uczczono pamięć bohaterów walk niepodległościowych. Dowódca jednostki wraz z delegacją z ZSZ 2 im. 5. Pułku Ułanów Zasławskich odwiedził miejsca pamięci poświęcone tym, którzy w obronie ojczyzny ponieśli największą ofiarę.

Obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Ostrołęce rozpoczęły się uroczystą zbiórką w dniu 10 listopada. Szef jednostki, ppłk Dariusz Zdrojewski w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, podziękował żołnierzom i pracownikom wojska za trud i zaangażowanie w codzienną pracę oraz życzył samych sukcesów w życiu zawodowym, dużo zdrowia i szczęścia w życiu rodzinnym.

W tym uroczystym dniu został wręczony akt mianowania, medale, nagrody i wyróżnienia żołnierzom i pracownikom Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Tego samego dnia przedstawiciel ostrołęckiej WKU wraz z delegacją Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce odwiedzili lokalne miejsca pamięci, zapalili znicze, oddali hołd poległym i zmarłym żołnierzom.

W Krukach odwiedzili mogiły poległych w II wojnie światowej i mogiłę gen. Ludwika Kickiego – poległego w bitwie pod Ostrołęką /26.05.1831 r./. Zapalili znicze przy pomniku poległych w II wojnie światowej przy ul. Poległych w Ostrołęce. Na cmentarzu parafialnym oddali cześć poległym w II wojnie światowej, żołnierzom 5 Pułku Ułanów Zasławskich oraz pomordowanym przez SB w 1945 r. Na cmentarzu komunalnym uczcili pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem oraz ofiar zbrodni katyńskiej. Ponadto zapalili znicze przy pomniku 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce przy Al. Wojska Polskiego, czcząc pamięć żołnierzy poległych w walkach narodowo – wyzwoleńczych.


Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×