eOstroleka.pl
Ostrołęka, TYLKO U NAS

Żołnierz podejrzany o potrącenie policjanta na dłużej w areszcie. Nowe fakty

REKLAMA
zdjecie 7679
REKLAMA
zdjecie 7679

Żołnierz, który jest podejrzany o potrącenie policjanta przy ul. Mostowej w Ostrołęce, spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące. W wojsku jest zawieszony, a sprawą nie zajmuje się już ostrołęcka prokuratura, a dział wojskowy jednej z warszawskich jednostek.

Potrącenie policjanta przy Mostowej. Podejrzanym... żołnierz

Na początku lutego 2023 r. w Ostrołęce na ulicy Mostowej przy wjeździe na most im. Wyszyńskiego doszło do wypadku drogowego. Funkcjonariusze ostrołęckiej drogówki kontrolowali prędkość kierowców poruszających się odcinkiem DK-61. Policjant został potrącony, gdy próbował zatrzymać pędzące auto. Kierowca nie zatrzymał się i odjechał w stronę ronda im. księcia Siemowita III.

Potrącony funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci rozpoczęli obławę na osobową mazdę i zatrzymali auto, w którym jechało czterech mężczyzn z powiatu łomżyńskiego. Badanie alkomatem wykazało, że każdy z mężczyzn zatrzymanych w związku z potrąceniem policjanta miał w organizmie po około 1,5 promila.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty, o czym pisaliśmy tutaj.

Zdaniem śledczych, w momencie, gdy potrącony został funkcjonariusz policji, za kierownicą mazdy siedział Krystian S. To żołnierz - wystąpił nawet w filmiku promującym służbę wojskową, zachęcając do wstąpienia w szeregi armii - nagranie szybko usunięto z wojskowej strony w mediach społecznościowych. Podejrzany aktywnie udzielał się w internecie: na Tik-Toku był obserwowany przez kilkaset tysięcy ludzi, wystąpił nawet w popularnym programie telewizyjnym "Ninja Warrior". Kariera w sieci nie wpłynęła jednak na decyzję sądu: S. trafił do aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

Sprawa przekazana z Ostrołęki do Warszawy

15 marca 2023 r. podjęta została kolejna istotna decyzja w tej sprawie. Śledztwo przekazane zostało z Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce do Prokuratury Rejonowej Warszawa - Ursynów w Warszawie. Dlaczego? Stołeczna prokuratura ma dział do spraw wojskowych, a podejrzany jest żołnierzem zawodowym służącym w 18 Pułku Logistycznym w Łomży.

Jak się dowiedzieliśmy, Krystian S. jest obecnie zawieszony w czynnościach służbowych w wojsku. To decyzja na podstawie artykułu 225 Ustawy o obronie Ojczyzny, w którym czytamy:

Żołnierza zawodowego zawiesza się w czynnościach służbowych na zajmowanym stanowisku służbowym w przypadku wszczęcia przeciwko niemu postępowania karnego w sprawie o przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, umyślne ścigane z oskarżenia publicznego

Przedłużony areszt. Biegły wykona symulację zdarzenia

W sprawie podejrzanego żołnierza sąd podjął już też kolejną decyzję o tymczasowym aresztowaniu. 4 maja 2023 roku Sąd Rejonowy w Ostrołęce, na wniosek prokuratora, postanowił przedłużyć okres tymczasowego aresztowania na dalsze trzy miesiące, tj. do dnia 4 sierpnia 2023 roku.

Na jakim etapie jest obecnie postępowanie? - pytamy w prokuraturze.

- W sprawie zasięgnięto opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych oraz zlecono biegłemu wykonanie symulacji zdarzenia będącego przedmiotem niniejszego postępowania - informuje nas prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Pytana o to, z jaką prędkością poruszał się samochód kierowany przez Krystiana S. tuż przed zdarzeniem, prok. Skrzyniarz odpowiada: - Potrącony funkcjonariusz Policji w momencie zdarzenia prowadził pomiar prędkości. Na obecnym etapie postępowania prokuratura nie ujawnia informacji o dokonanym pomiarze.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×