zdjecie 1780
zdjecie 1780
2020-04-20T12:59:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zrzutka na zestawy ochronne dla szpitala w Ostrołęce ODWOŁANA!

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
8

Zbiórka funduszy na zestawy ochronne dla personelu ostrołęckiego szpitala prowadzona za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ZOSTAŁA ODWOŁANA. Organizatora akcji wyjaśnia, jakie są powody zakończenia zbiórki i co stanie się z wpłaconymi pieniędzmi.

Z pomocą ostrołęckiemu szpitalowi w trudnym okresie walki z pandemią koronawirusa ruszyło wiele osób. Jedną z nich była m.in. pani Ewelina, pielęgniarka pracująca na co dzień w szpitalu w Ostrołęce. Swoją akcję zorganizowała za pośrednictwem popularnej platformy zrzutka.pl, która wielokrotnie pojawiała się już w naszych publikacjach i – jak dotychczas niemal każda z tego typu akcji przynosiła pozytywne efekty.

Nie inaczej było i tym razem. Akcja, która polegała na zbiórce funduszy na zakup zestawów ochronnych dla personelu medycznego. Koszt jednego zestawu to 140 złotych, a celem jaki założyła organizatorka było osiągnięcie kwoty 10 tysięcy złotych. W kilka dni na konto zbiórki wpłynęło ponad 4 tysiące – stan na piątek, 17 kwietnia.

W poniedziałek, 20 kwietnia organizatorka poinformowała nas o wstrzymaniu zbiórki i odwołaniu całej akcji. Za decyzja taką stały kwestie formalne.

Zrzutkę pieniędzy na maskę i adaptery przeprowadziłam bez porozumienia z dyrekcją szpitala i była to moja inicjatywa. Ponieważ nie mogę spełnić wszystkich wymogów regulaminu zrzutki postanowiłam ją zamknąć.

- informuje Pani Ewelina.

Jak wyjaśnił nam dyrektor ostrołęckiego szpitala, Paweł Natkowski, zestawy, które organizatorka planowała zakupić dla personelu nie mają wymaganych przepisami certyfikatów i nie zapewnią 100-procentowego bezpieczeństwa pracownikom oraz pacjentom, a jedynie taki sprzęt – jak zapewnił dyrektor Natkowski – może być dopuszczony do użytkowania.

Serwis zrzutka.pl dokonuje zwrotów na konto darczyńców. Chciałabym Wam wszystkim serdecznie podziękować za zaangażowanie i każda wpłatę, jesteście Wspaniali. Zachęcam Was również do wspierania inicjatyw społecznych na rzecz walki z koronawirusem.

- dodaje organizatorka akcji.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×