zdjecie 2866
zdjecie 2866
2021-11-04T12:30:00+01:00 eOstroleka.pl
Region, KORONAWIRUS

ZUS poleca e-wizyty także w trakcie czwartej fali

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Statystyki pokazują stały wzrost zakażeń koronawirusem. ZUS przypomina, że widerozmowa pozwala na załatwienie większości spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Z tej możliwości skorzystało już ponad 116 tys. klientów. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza w czasie pandemii.

ZUS testował e-wizyty w październiku 2020 r., a dostępne są we wszystkich oddziałach od 4 listopada poprzedniego roku. W tym czasie z wideorozmowy z ekspertem ZUS skorzystało ponad 116 tys. klientów i liczba ta cały czas rośnie. W województwie mazowieckim przez rok odbyło się niemal 21 tys. tego rodzaju konsultacji, co stanowi duży udział w ogólnopolskich statystykach.

"Codziennie e-wizytę rezerwuje średnio kilkaset osób w całym kraju. E-wizyty to usługa o najwyższej jakości i wysokim standardzie w naszej działalności. Najwięcej osób korzysta z e-wizyty w Gdańsku, Warszawie oraz Poznaniu" – wskazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Porady emerytalne najpopularniejsze


Podczas porady eksperci odpowiedzą na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń i składek, a także emerytur i rent zagranicznych. W ramach takiej wizyty można założyć także profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Do tej pory najwięcej pytań dotyczyło spraw związanych z emeryturami oraz rentami krajowymi, następnie firm oraz pracowników, a także zasiłków.

Od 16 lutego klienci mogą umawiać się również na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące – na stronie e-wizyt zastosowano kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

Jak to działa?


Aby zarezerwować e-wizytę trzeba wejść w link do umawiania zdalnych konsultacji na stronie www.zus.pl. E-wizytę trzeba umawiać w placówce ZUS, która jest właściwa ze względu na miejsce zamieszkania. W przypadku płatników składek, powinien być to oddział ZUS właściwy ze względu na adres firmy.
Dzień przed spotkaniem osoba, która umówiła się na e-wizytę w ZUS, otrzyma SMS z przypomnieniem o konsultacji na wskazany podczas rejestracji numer telefonu. W dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem, otrzyma też maila z linkiem. Po kliknięciu w link nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS. Urząd przypomina, by odwoływać porady, w których nie będziemy mogli wziąć udziału.

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty.

Za wdrożenie e-wizyt ZUS otrzymał wyróżnienie European Quality Certificate 2020. E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku między 9 a 14. Szczegółowe informacje na temat e-wizyt znajdują się na stronie www.zus.pl.
REKLAMA
Więcej o: ZUS, Ostrołęka, e wizyta
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×