eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

33. PPŁ na Jasną Górę. "Zabierzcie do plecaka intencję"

drukuj |
Tagi: tadeusz bronakowski piesza pielgrzymka ppł jasna góra 33 ppł piesza pielgrzymka łomżyńska pielgrzymka na jasną górę
Wikariusz generalny diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski zwrócił się do wszystkich wiernych w komunikacie z okazji finiszu przygotowań do 33. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę.

KOMUNIKAT
przed 33. Pieszą Pielgrzymką Łomżyńską (PPŁ) na Jasną Górę
1-14 sierpnia w 2017 roku


Drodzy Bracia i Siostry!

     Rozpoczął się gorący czas dla organizatorów i uczestników Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę, bowiem już w następną niedzielę, 23 lipca br. ruszają zapisy na 33. Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską. Zapewne kompletujecie swój ekwipunek, myślicie, co spakować do plecaka, wsłuchujecie się w prognozę pogody, by jak najlepiej przygotować się na trasę pielgrzymki. Wytrawni pielgrzymi wiedzą doskonale, na czym polega pielgrzymowanie i jak się przygotować do „rekolekcji w drodze”, ale każdy, kto wybiera się szczególnie po raz pierwszy, powinien skorzystać z informacji zawartych na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymka.lomza.pl. Znajdziecie tam niezbędną wiedzę o przygotowaniach i szczegółowe informacje o miejscach zapisów, wymarszu i trasie pielgrzymki.

     Pamiętajcie jednak, by każdy z Was, pielgrzymów, zabrał do swego plecaka INTENCJĘ, z jaką podąży na pątniczy szlak. Pielgrzymka wiąże się z ofiarą i wyrzeczeniem, poświęceniem swojego wakacyjnego czasu, by przez trudy i walkę duchową przemieniać się, porzucać przywiązanie do grzechu, by na nowo narodzić się dla Jezusa i Maryi.

     Wsparciem duchowym na pątniczym szlaku posłużą Wam duszpasterze, przewodnicy i spowiednicy, którzy zaproszą do sakramentu pokuty, wygłoszą konferencje, posłużą rozmową duchową, przeprowadzą adorację, tak by Was wzmocnić duchowo, pojednać z Bogiem. Centralnym punktem każdego dnia będzie Eucharystia.

     Jak słyszeliście w Liście Pasterskim Księdza Biskupa Janusza, a także w osobistych świadectwach kapłanów (wygłoszonych w okolicznościowych homiliach), tematem przewodnim będzie 100-lecie objawień Matki Bożej Fatimskiej oraz 300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski. Do tych rozważań zapraszamy nie tylko pielgrzymów na trasie, ale także Pielgrzymów Grupy Białej, która będzie gromadziła się w parafiach na uroczystych Apelach. Już dzisiaj dziękuję kapłanom za podjęcie się tego duchowego dzieła, w którym na terenie diecezji łomżyńskiej uczestniczy kilka tysięcy osób.

Drodzy Pielgrzymi Duchowi, gromadźcie się licznie w swoich parafiach, by wspierać pątników podążających przed oblicze Matki Bożej na Jasnej Górze. Wasza modlitwa jest nieocenionym darem dla organizatorów i pątników Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej. Hasło: „Idźcie i głoście” świetnie oddaje także charakter Grupy Białej. Przez 14 dni w białych strojach i przypiętymi znaczkami, będziecie szli przez swoje miejscowości na apele do świątyń figurek i grot Matki Bożej. To piękne świadectwo. Dlatego już dzisiaj dziękuję Wam za to świadectwo, za modlitwę i ofiarę składaną przy zapisach i w czasie apeli, by wspomóc organizację naszej pielgrzymki.

    Podziękowaniem i znakiem łączności Organizatorów i Pątników z Pielgrzymami Duchowymi i Dobroczyńcami jest:
- czternaście Mszy św. sprawowanych na trasie pielgrzymki w intencji osób, które zapisały się do grupy białej oraz wszystkich Dobroczyńców,
- codzienna modlitwa w ich intencjach, w każdej grupie regionalnej,
- znak grupy św. Jana Pawła II niesiony na czele pielgrzymki.
     Drodzy Bracia i Siostry!
     Piesza Pielgrzymka Łomżyńska winna być dziełem całej diecezji. Dlatego proszę o liczne zaangażowanie się i pomoc w jej organizacji. Wszystkich, którzy wesprą pielgrzymowanie, zapewniam o naszej modlitwie.

Wszystkim Pielgrzymom i Organizatorom 33. PPŁ z serca błogosławię

Łomża, dnia 14 lipca 2017 r.
N. 972/2017

                                                                                   + Tadeusz Bronakowski
                                                                                      Wikariusz Generalny
10011450


Zobacz również:


Wasze opinieBrak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.


Mateczka Licheńska też
01:45
18-07-2017
czeka na owieczki do strzyżenia.


youtube.com/watch?v=QhwfbSp2bNs  

Gość
14:44
18-07-2017
Mateczka Licheńska też  napisał(a):
czeka na owieczki do strzyżenia.


youtube.com/watch?v=QhwfbSp2bNs  


Robisz coś za darmo?

Gość
20:27
18-07-2017
Mateczka Licheńska też  napisał(a):
czeka na owieczki do strzyżenia.


youtube.com/watch?v=QhwfbSp2bNs  

Nie chcesz, nie idź.

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

KALENDARZ IMPREZ
wrzesień 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
28
 
29
 
30
 
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
 
25
26
27
28
29
30
 
1O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.10 s.