eOstroleka.pl
Piątek, 23 czerwca 2017
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

KOŚCIÓŁ I SPOŁECZEŃSTWO

0
-

"Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie"

Dzisiejsza ewangelia wg. św. Mateusza dotyczy ustanowienia modlitwy pańskiej. Jezus daje wskazówki dotyczące modlitwy: - Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie.
9
60%

Nowi księża wikariusze w parafiach w Ostrołęce i Myszyńcu

Ośmiu kapłanów, którzy niespełna miesiąc temu przyjęli święcenia kapłańskie, otrzymało teraz pierwsze dekrety nominujące ich do pracy w parafiach. Pochodzący z Ostrołęki ks. Kamil Nowak przenosi się do Zambrowa, a w naszym mieście pracować będzie aż trzech neoprezbiterów. Nowego wikariusza będzie też miała parafia w Myszyńcu.
1
50%

"Kiedy dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa"

W dzisiejszej ewangelii otrzymujemy naukę o pełnieniu dobrych uczynków. Jak czytamy, należy je pełnić nie na pokaz, ale w ukryciu. - Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli - powiedział Jezus do swoich uczniów.  
38.9%
fot. eOstroleka.pl

Rekolekcje z o. Jamessem Manjackalem w Ostrołęce

W dniach 5-7 lipca w Ostrołęce odbędą się rekolekcje, które poprowadzi ojciec James Manjackal. Będzie to kolejna wizyta znanego misjonarza w naszym mieście.
12
25%
fot. parafia pw. Zbawiciela Świata

Ksiądz Marek Średnicki odchodzi z parafii pw. Zbawiciela Świata

Ksiądz Marek Średnicki od 1 lipca nie będzie już wikariuszem parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Jego pożegnanie odbędzie się w najbliższą niedzielę na mszy świętej o godz. 10.00.
0
50%

"Miłujcie Waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy Was prześladują"

Dzisiejsza ewangelia daje nam przykazanie miłości nieprzyjaciół. - Bądźcie więc Wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec Niebieski - przekazuje nam Jezus Chrystus w swoich słowach. Modlitwa za prześladujących nas ma być przepustką do królestwa bożego.
5
100%

"Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi"

Dzisiejsza ewangelia dotyczy dochodzeniu ściśle do swojego prawa. Jezus przekazuje nam, że zasada "oko za oko, ząb za ząb" nie jest wcale najlepszym rozwiązaniem.
0
50%

IV Etnosakralia Kurpiowskie: Koncert prof. Juliana Gembalskiego [ZDJĘCIA]

Czwarta edycja Etnosakraliów Kurpiowskich przeszła do historii. Zakończył ją wyjątkowy koncert w wykonaniu wirtuoza organów, prof. Juliana Gembalskiego z Katowic. Zaprezentował on program "Bach i Kurpie" z własnymi improwizacjami inspirowanymi kulturą kurpiowską.
0
50%

Rozesłanie Apostołów w ewangelii św. Mateusza: "Idźcie i głoście"

Dzisiejsza ewangelia mówi o rozesłaniu dwunastu apostołów. Jezus wybrał ich i dał im wskazówki do głoszenia dobrej nowiny. - Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy - mówił Chrystus.
1
50%

Boże Ciało 2017 w ostrołęckich parafiach [WIDEO 360, ZDJĘCIA]

Dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwana Bożym Ciałem. Ulicami wszystkich parafii w naszym kraju przeszły uroczyste procesje. W Ostrołęce w procesjach uczestniczyło tysiące wiernych.
4
100%

Boże Ciało w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim (plan procesji)

Jutro jedno z najważniejszych katolickich świąt w roku - Boże Ciało. Ulicami wielu miejscowości wyruszą okolicznościowe procesje. Zobacz plan procesji w ostrołęckich parafiach oraz wybranych parafiach powiatu ostrołęckiego.
1
100%

Koncert Uwielbienia "Zjednoczeni dla Miłości" w Ostrołęce

Ostrołęckie grupy charyzmatyczne: Grupy Odnowy w Duchu Świętym: „Święta Rodzina” i „Wypłyń na głębię” oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji „Teoforos” i Prezydent Miasta Ostrołęki serdecznie zapraszają na  wyjątkowe  wydarzenie - Koncert Uwielbienia „Zjednoczeni dla Miłości”, który odbędzie się  już po raz trzeci w wieczór Bożego Ciała.
1
-
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Konsekracja kościoła w Dylewie [ZDJĘCIA]

10 czerwca odbyła się uroczysta konsekracja kościoła pw. NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Dylewie. Poświęcenia kościoła dokonał biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Konsekracja odbyła się w 10 rocznicę wmurowania kamienia węgielnego pod budowę świątyni.
0
100%

12 dniowa Pielgrzymka do Meksyku - 19 - 30.04.2018 r.

Dzień 1 : 19 kwiecień 2018 czwartek

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie około godziny 04:00. Wylot do Mexico City o godzinie 06:20 z międzylądowaniem w Paryżu. Przylot do Mexico City około godziny 16:00 czasu lokalnego. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Transfer do hotelu w centrum miasta. W zależności od natężenia ruchu,transfer potrwa 20-40 minut. Nocleg.

16
100%

Ostatnie pożegnanie ks. Mariusza Stolarskiego

- Jego życie naznaczone było cierpieniem - mówił biskup łomżyński Janusz Stepnowski podczas mszy świętej żałobnej śp. ks. Mariusza Stolarskiego. Wikariusza parafii pw. Nawiedzenia NMP żegnały tłumy wiernych, także z parafii, w których pracował w poprzednich latach.
[ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna »
KALENDARZ IMPREZ
czerwiec 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
29
 
30
 
31
1
2
3
4
 
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
 
26
27
28
29
30
 
1
 
2O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.06 s.