2017-10-26T10:20:39+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

„Niechronieni” w policyjnych statystykach

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
70 wykroczeń zakończonych mandatami karnymi – oto efekt wtorkowej akcji „Niechronieni” prowadzonej przez policjantów z Ostrołęki. Wśród „niepokornych” byli zarówno kierowcy, rowerzyści jak i piesi.

W miniony wtorek prowadzone były wzmożone działania, w których policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg, a w szczególności niechronionych jego uczestników.

Pod tym pojęciem kryją się piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Ta grupa jest szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych.

- Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 58 naruszeń popełnionych przez kierowców aut. We wtorkowych działaniach ujawniono także 3 rowerzystów, którzy przejeżdżali rowerem oznakowane przejścia dla pieszych nie dając tym samym kierowcy odpowiedniego czasu na reakcję. Dwaj rowerzyści  poruszali się nie posiadając wymaganego  oświetlenia. Policjanci zmuszeni byli zareagować wobec 9 pieszych, którzy przekraczali jezdnię w miejscach do tego niedozwolonych – mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Kierujący autami, piesi i rowerzyści za nieprzestrzegające obowiązujących przepisów zostali ukarani mandatami karnymi.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.