2017-03-07T11:23:11+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

„Zapusty Kurpiowskie” w Chudku już po raz szósty [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UG w Kadzidle
REKLAMA
0
0
0
Miejscowość Chudek w gminie Kadzidło już po raz szósty była gospodarzem „Zapustów Kurpiowskich”. Jak co roku, panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały przedstawienie. Tym razem było to „Darcie pierza”

Podczas tej swoistej inscenizacji przy wspólnej pracy miały okazję poskarżyć się na swoich mężów. Do śpiewu przygrywał Marek Przetakiewicz - mieszkaniec Chudka. Piękny występ przygotowały i do wspólnego śpiewu zaprosiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Golanki.

Sala, wypełniona po brzegi publicznością, rozbrzmiewała śmiechem i dobrym humorem. Nie zawiedli także i goście. W „Zapustach Kurpiowskich” udział wzięli m.in.: Dariusz Łukaszewski -  wójt gminy Kadzidło, Stanisław Kubeł – starosta ostrołęcki, Mirosław Augustyniak i Marian Krupiński – radni sejmiku województwa mazowieckiego, Wiesława Sobiech - dyrektora GBP w Kadzidle, Grzegorz Parzych - dyrektor CKK w Kadzidle, Adam Białobrzeski - Prezes ZGKiM w Kadzidle, Józef Kojtek - dyrektor ZS w Chudku, Roman Florek – radni wsi, Tadeusz Wiśniewski - sołtys wsi. Do wspólnej zabawy przygrywała kapela Pawła Łaszczycha z Kadzidła.

Zapusty zorganizowali:

Wójt Gminy Kadzidło, Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle, Filia Biblioteczna w Chudku, Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle, Koło Gospodyń Wiejskich w Chudku.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również