2019-01-16T14:43:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Archiwa pacjentów ostrołęckiego szpitala zostaną zniszczone

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Ostrołęcki szpital będzie niszczył dokumentację medyczną swoich pacjentów. Chcecie otrzymać swoje archiwa? Zobaczcie, co trzeba zrobić.

Na swojej internetowej stronie Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce informuje o planowanym zniszczeniu dokumentacji medycznej pacjentów leczonych na szpitalnych oddziałach w latach 1995 – 1996 oraz dokumentacji z Poradni Specjalistycznej do 1997 roku. Procedura zniszczenia dokumentacji odbywała będzie się zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Zdrowia, ustawy o prawach pacjenta.

Zniszczenie archiwów nastąpi po 31 stycznia 2019 roku. Do tego czasu pacjenci przebywający w szpitalu w okresie od 1995 do 1996 i korzystający z poradni specjalistycznych do 1997 roku, mogą po złożeniu stosownego wniosku, odebrać własną dokumentację medyczną.

Pisemne wnioski kierować można na adres szpitala: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr J. Psarskiego, Al. Jana Pawła II 120A, 07-410 Ostrołęka.

Odbiór dokumentacji możliwy będzie po osobistym stawiennictwie w szpitalu, okazaniu dokumentu tożsamości potwierdzającego uprawnienie do odbioru tej dokumentacji (ewentualnie wraz z pisemnym upoważnieniem pacjenta w przypadku osób upoważnionych do uzyskiwania dokumentacji w przypadku zgonu pacjenta) oraz własnoręcznym pokwitowaniem odbioru dokumentacji.

Szczegółowych informacji na temat planowanego zniszczenia dokumentacji medycznej uzyskać można w szpitalnym archiwum pod numerem telefonu: 29 765 2989.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.