2017-03-22T07:30:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 5 40%
Ostrołęka,

Autobusem z Ostrołęki do całej Polski

2
3

Położona nad rzeką Narwią, malownicza Ostrołęka to miasto, które dynamicznie się rozwija. Funkcjonują tu też dogodne połączenia komunikacyjne - zarówno kolejowe, jak i autobusowe. Podróżowanie busami stało się w ostatnich latach bardzo popularne - nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę biletów, ale także ze względu na możliwość dotarcia do każdego zakątka Polski, także tam, gdzie nie dojeżdżają pociągi.

Z porównywarką łatwiej
Oczywiście śledzenie ofert wszystkich przewoźników autobusowych - zaglądanie na strony internetowe czy badanie tabliczek przystankowych - byłoby zadaniem dość czasochłonnym. Na szczęście w internecie znaleźć można praktyczne porównywarki połączeń - na przykład strona GoEuro.pl pozwala nie tylko znaleźć dogodne połączenia busowe Ostrołęki z dowolną miejscowością w kraju, ale także sprawdzić czas przejazdu, ceny biletów, możliwość skorzystania ze zniżek itp. Co ciekawe, za pomocą tego portalu można także zarezerwować i kupić bilet - wszystko w jednym miejscu.

Wsiąść do busa nie byle jakiego
Ostrołęka, choć nie jest bardzo dużym miastem, dysponuje sporą liczbą bardzo korzystnych połączeń autokarowych. Z Dworca Autobusowego odjeżdżają busy do miast takich jak m.in. Białystok, Bydgoszcz, Ciechanów, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Kołobrzeg, Koszalin, Lublin, Olsztyn, Suwałki, Szczecin, Toruń i oczywiście Warszawa. Przejazdy realizują Państwowa Komunikacja Samochodowa oraz przewoźnicy prywatni, m.in. PKS Ostrołęka, PKS Nova, PKS "Polonus" Warszawa, PKS Przasnysz, PKS Olsztyn, PKS Elbląg, a także FHU Aleksandra i Arriva Sp. z o.o. Dobre połączenia z największymi miastami, takimi jak Warszawa czy Gdańsk pozwalają na sprawną i wygodną podróż praktycznie w dowolny zakątek Polski - maksymalnie z jedną przesiadką. Busy do Stolicy kursują mniej więcej co godzinę, dzięki czemu nawet spontaniczny wypad weekendowy obejdzie się bez konieczności długiego oczekiwania na środek transportu.

Autobusem, ale gdzie?
A gdzie warto wybrać się z Ostrołęki, na przykład na weekendowy wypad? Wart odwiedzenia jest chociażby Olsztyn - urocze miasto z przepięknym, unikatowym Starym Miastem, zapierającym dech w piersiach Planetarium Olsztyńskim czy tętniącym życiem Parkiem Centralnym. Duża liczba ciekawych miejsc, zabytków i perełek architektonicznych idzie w parze z bliskością natury - Olsztyn położony jest bowiem nad malowniczym Jeziorem Ukiel. Dla tych, którzy wolą morskie klimaty, ciekawą propozycją okaże się wycieczka do Kołobrzegu lub jednej z mniejszych nadmorskich miejscowości. Wszystko to bezpośrednio z Ostrołęki jednym autobusem - tanio, wygodnie i komfortowo.

Więcej o: