eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

Czerwin: Mieszkańcy chcą referendum w sprawie budowy wiatraków

drukuj |
Tagi: powiat ostrołęcki Czerwin gmina Czerwin wiatraki komitet protestacyjny budowa wiatraków w gminie Czerwin
W poniedziałek, 26 listopada, zawiązała się grupa inicjatywna do przeprowadzenia na obszarze gminy Czerwin referendum, dotyczącego budowy siłowni wiatrowych. W skład grupy weszli: Michał Młodzianowski - pełnomocnik, Anna Edyta Wójcicka - Radna Gminy, Danuta Komuda - Sołtys miejscowości Stylągi, Anna Klec, Michał Wrzosek oraz Zbigniew Gołąbek.

Decyzja o referendum zapadła po tym, jak wójt Ryszard Gocłowski w piśmie nr 3170/2012 z 10 października, odpowiadając na pismo Komitetu Protestacyjnego stwierdził, że w dalszym ciągu będzie czynił starania o budowę na terenie naszej gminy elektrowni wiatrowych, i tym samym nie uszanuje woli kilkuset (większości) mieszkańców miejscowości, w pobliżu których będą rozmieszczone wiatraki - ich zdecydowanego sprzeciwu na takie rozwiązanie.

Podobne stanowisko w tej sprawie zajął Krzysztof Damiański - przewodniczący Rady Gminy w piśmie nr RGN.0004.8.4.2012, odnosząc się do pisma Komitetu Protestacyjnego, stwierdzając, że Rada Gminy na obecną chwilę nie uwzględni woli mieszkańców.

Wójt powiadomił Pełnomocnika - Michała Młodzianowskiego, że otrzymał powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia na obszarze gminy Czerwin referendum.

Postawa wójta i większości radnych jest dla protestujących mieszkańców oburzająca. Jak można przedłożyć korzyść finansową dla kilku osób nad zdrowie mieszkańców gminy, ich bezpieczeństwo, spokój oraz dalszą ich przyszłość? Nie można pozwolić, aby elektrownie wiatrowe stanęły 500 m od siedlisk ludzkich. W Sejmie czeka na rozpatrzenie projekt regulujący te kwestie. Zawarta w nim minimalna odległość o zabudowań to 3 km.  

„To przecież z naszej woli zarówno Pan Wójt sprawuje swój urząd, jak i radni swoje stanowiska. Czyżby wójt i radni zapomnieli, że ich praca jest służbą na rzecz gminy i jej mieszkańców? Sądzimy, że mieszkańcy gminy Czerwin - wszyscy, nie tylko z miejscowości, w pobliżu których będą elektrownie wiatrowe, ale i z tych dalszych, swoją postawą i udziałem w referendum, udowodnią, że zdrowie dla nich jest czymś najważniejszym i bezcennym ” - podsumowują działania mieszkańcy gminy.

Do sprawy będziemy wracać.
1001-100


Zobacz również:


Wasze opinie


Artykuł archiwalny brak możliwości komentowania.

KALENDARZ IMPREZ
wrzesień 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
28
 
29
 
30
 
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
 
25
26
27
28
29
30
 
1O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.13 s.