2011-03-30T10:30:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Kościół i społeczeństwo,

Kolejna msza z modlitwą o uzdrowienie w ostrołęckim sanktuarium

o. Teodor Knapczyk
Już 1 kwietnia (w piątek) Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce zostanie odprawiona kolejna msza z modlitwą o uzdrowienie.

Liturgii Eucharystycznej o godzinie 18 i modlitwie o uzdrowienie będzie przewodniczył tradycyjnie ojciec Teodor Knapczyk OFM, sekretarz ds. ewangelizacji Zakonu Braci Mniejszych Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie, który od wielu lat przeprowadza tego typu modlitwy w różnych częściach i parafiach Polski.

Modlitwa chrześcijańska, która wyraża błaganie o przywrócenie zdrowia, jest praktyką obecną w każdej epoce dziejów Kościoła. Ta forma posługi modlitewnej podkreśla uzdrawiającą moc Jezusa Chrystusa, działającego podczas przepowiadania Ewangelii i sprawowania Eucharystii.

Wspólnota Kościoła w trakcie trwania modlitwy o uzdrowienie wstawia się za chorymi do Jezusa, przywracającego niektórym osobom zdrowie duchowe i fizyczne. Dla wielu chrześcijan uczestnictwo we Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie staje się odnowieniem relacji z Bogiem i wspólnotą Kościoła. Z relacji tych osób wynika, że jest to doświadczenie mocy Boga działającego w ludzkim życiu i we wspólnocie Kościoła.
Zobacz również