2017-10-02T11:04:02+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Koło Gospodyń Wiejskich „Chudkozionki” świętowały swoje szóste urodziny [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Radomir Obierwiaczek
REKLAMA
0
0
0
Swoje szóste urodziny świętowało w miniony piątek Koło Gospodyń Wiejskich  "Chudkozionki" z Chudka w gm. Kadzidło. Podczas jubileuszu KGW zaprezentowało się w składzie: Barbara Wiśniewska, Halina Bieńkowska, Sabina Majk, Barbara Majk, Maria Parzych, Krystyna Domurad, Milena Syrowik, Weronika Gąska oraz „rodzynek” Marek Przetakiewicz.

Chudek z gościnności słynie, więc na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych - wśród nich wicestarosta Krzysztof Parzychowski, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Mróz i wiceprzewodnicząca Anna Śniadała, proboszcz parafii Obierwia, wójt gm. Kadzidło, mieszkańcy, znajomi i przyjaciele KGW. Po wielu gratulacjach, życzeniach i prezentach zespół pokazał to, co robi najlepiej, czyli śpiew, gadanie, tańcowanie w przepięknym wykonaniu. Wszyscy zgromadzenie zostali obdarowani taką dawką Kurpiowszczyzny, która każdemu została w sercu już na zawsze. Swoje talenty zaprezentowały również zaprzyjaźnione KGW "Żurawinki" z Piaseczni oraz KGW z Czarni i Brzozowej, czyli "Czarne brzozy".

Za początek powstania KGW z Chudka przyjmuje się lipiec 2011 r., kiedy to  panie na szkoleniu „Turystyka wiejska sposobem na rozwój” tak się zintegrowały, że podjęły decyzję o stworzeniu grupy. Szkolenie odbyło się w ramach projektu współfinansowanego z pieniędzy  unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorem szkoleń był Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Ostrołęce. Na przewodniczącą swojego koła panie wybrały Barbarę Wiśniewską, która pełni tę funkcję do chwili obecnej.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce/fot. Radomir Obierwiaczek

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.