2017-03-21T17:41:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Konkursy wiedzy dla gimnazjalistów rozstrzygnięte [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
W dniu liczby Π, 14 marca 2017 roku, w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie – Borkach , odbyły się dwa konkursy wiedzy dla uczniów klas I gimnazjum: " I♥Math" oraz "Mistrz Starożytności". Do zmagań przystąpiło łącznie 24 uczniów z kilku gimnazjów z terenu powiatu ostrołęckiego.

Organizatorem konkursów było Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie – Borkach oraz samorząd Powiatu Ostrołęckiego, który ufundował nagrody dla zwycięzców.

Do walki na polu wiedzy stanęło 15 matematyków i 9 historyków z następujących gimnazjów w Rzekuniu, Ołdakach, Lelisie, Dylewie oraz reprezentacja gospodarzy.

Laureatami   "I♥MATH" zostali:
I miejsce:  Wojciech Zieziula z Gimnazjum w Olszewie – Borkach
II miejsce: Aleksandra Szkopińska z Gimnazjum w Dylewie oraz Monika Dobrowolska z Gimnazjum w Olszewie – Borkach
III miejsce: Patrycja Jasińska z Gimnazjum w Ołdakach oraz Jakub Sakowski z Gimnazjum w Lelisie.
Wyróżnienie otrzymali: Jakub Kurgan z Gimnazjum w Lelisie,  Adrian Cwaliński z Gimnazjum w Rzekuniu, Albert Maliszewski – również uczeń Gimnazjum w Rzekuniu.   

Tytuł "Mistrza Starożytności" zdobył Paweł Dąbkowski z Gimnazjum im. Maszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu, "Wicemistrzami" zostali: Jakub Szczepanek – również uczeń gimnazjum w Rzekuniu i Julia Krystian z Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również