2017-02-09T09:17:37+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Ks. Radosław Kubeł "Gościem Obiektywu" [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
2
0
0
Potrzeba niesienia pomocy w nagłych wypadkach oraz działania ochotniczej jednostki ratowniczej "Nadzieja", której oddział powstał także w Ostrołęce - to główne tematy programu "Gość Obiektywu" na antenie TVP 3. Gościem programu był pochodzący z naszego miasta ks. dr Radosław Kubeł, koordynator wyjątkowej inicjatywy.

Grupę ratowniczą "SPR Nadzieja" tworzą wolontariusze pierwszej pomocy oraz wykwalifikowani ratownicy medyczni. Celem grupy jest niesienie pomocy innym w nagłych wypadkach, a ta nadrzędna misja sprawia, że są oni zawsze gotowi do pomagania potrzebującym. Współpracują ze strażą pożarną i policją, uczestniczą w poszukiwaniach zaginionych, biorą także udział w różnego rodzaju trudnych akcjach. Jak zaczęła się ta niezwykła przygoda?

- Jest to duża satysfakcja, gdy niemal po 10 latach można oglądać owoce tej pracy. Kilku zapaleńców, młodzież z gimnazjum, jeden ksiądz, któremu wpadło to do głowy i lekarz, który nam bardzo pomógł swoją poradą. W ten sposób rozpoczynaliśmy. Nie było łatwo, początki były trudne, ale pierwsza pomoc okazała się bardzo podatna i oczekiwana społecznie. Początkowo zaczynaliśmy od prozaicznych spraw, zabezpieczenia festynów czy szkoleń dla młodzieży - opowiada ks. Radosław Kubeł i podkreśla, że swoją pracę wykonują z przyjemnością. - Zapotrzebowanie na wyciągniętą dłoń do drugiego człowieka jest zawsze. Staramy się jako ratownicy społeczni tę dłoń wyciągać. Coraz więcej osób się interesuje, widać to po naszych mediach społecznościowych, gdzie coraz więcej osób chciałoby się włączyć w działania wolontarystyczne udzielania pierwszej pomocy, ale i działania poszukiwawcze, które prowadzimy.

Pochodzący z Ostrołęki ksiądz Radosław Kubeł nie zapomniał o swoim rodzinnym mieście i - mimo, że pracuje w Łomży - to w Ostrołęce utworzył jeden z oddziałów grupy ratowniczej. Pracuje w niej obecnie dwóch ratowników medycznych oraz kilkoro wolontariuszy pierwszej pomocy.

- Ludzkie życie jest najważniejsze i nie można pozwolić sobie na brak kompetencji. Pomimo tego, że jesteśmy jednostką ochotniczą, to posiadamy zespół ratownictwa medycznego, który jest zarejestrowanym podmiotem leczniczym. Chcemy nieść pomoc na najwyższym poziomie, dlatego są wśród nas zawodowi ratownicy medyczni - stwierdza ks. Kubeł.

Cały wywiad z ks. Radosławem Kubłem w programie "Gość Obiektywu" zobaczyć możecie na stronie internetowej Telewizji Polskiej. Zachęcamy do zapoznania się z tą niezwykle ciekawą inicjatywą.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również