2018-02-06T12:02:01+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Kurpiowski zespół „Pod Borem” z Zawad wystąpił we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
W styczniu zespół folklorystyczny „Pod Borem” z Zawad koncertował przed wrocławską publicznością. Artyści pojechali do stolicy Dolnego Śląska na zaproszenia Związku Ukraińców w Polsce. Kurpiowscy artyści uczestniczył w cyklu imprez ekumenicznych oraz spotkań mniejszości narodowych tam mieszkających.

- Uczestniczyliśmy we mszy w katedrze greckokatolickiej św. Wincentego, gdzie obok egzotycznego dla nas ceremoniału, usłyszeliśmy przepiękne śpiewy cerkiewne chórów z Wrocławia i Lwowa. Po mszy, procesyjnie, z udziałem biskupów kościoła  rzymskokatolickiego i augsbursko - protestanckiego przeszliśmy wraz z uczestnikami uroczystości nad brzeg Odry, gdzie wzięliśmy udział w  ekumenicznym „Święcie Jordanu” czyli święceniu wody. Koncertowaliśmy na „Kutii Wrocławskiej”, corocznym spotkaniu przedstawicieli  mniejszości narodowych mieszkających na Dolnym Śląsku, biskupami i władzami miasta Wrocławia - wspominają członkowie zespołu.

Ponadto uczestnicy wyjazdu zwiedzili wrocławskie ZOO, a w nim przede wszystkim fascynujące Afrykanarium. Wzięli udział w koncercie „Radosne kolędowanie” w Oratorium Marianum w kompleksie zabytkowych budynków Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkali się z przedstawicielami organizatora wyjazdu na wspólnej kolacji. Była to okazja do zacieśnienia więzów, wspólnej zabawy i wspólnego koncertowania oraz wzajemnych podziękowań.

- W międzyczasie znaleźliśmy chwilę, aby zaśpiewać i zatańczyć na wrocławskim Rynku - dodaje kurpiowski zespół.

Ostatniego dnia pobytu zwiedzili jeszcze Panoramę Wrocławską i z wyruszyli w drogę powrotną na Kurpie.

- Za zaproszenie i zapewnienie nam świetnych warunków i dodatkowych atrakcji chcemy podziękować przede wszystkim p.  Igorowi Salomonowi, prezesowi zarządu  Oddziału Wrocławskiego Związku Ukraińców w Polsce, głównemu organizatorowi tych wszystkich uroczystości - przekazuje zespół Pod Borem.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.