2017-09-21T12:55:46+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Reprezentacja z Goworowa na festiwalu filmowym „Integracja Ty i Ja” w Koszalinie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Goworowie
REKLAMA
0
0
0
W tegorocznej edycji XIV Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” odbywającego się w Koszalinie udział wzięła reprezentacja ze stowarzyszenia „Jesteśmy Betanią” z Goworowa.

Celem festiwalu jest promowanie idei integracji poprzez sztukę filmową, poruszającą problematykę niepełnosprawności w różnych jej aspektach.  Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu było:  Życie można zacząć w każdej chwili.

Nasz udział w festiwalu to uczestnictwo w jego uroczystej inauguracji w miasteczku festiwalowym mieszczącym się na terenie Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.  5 września w dniu otwarcia uczestnicy festiwalu obejrzeli wystawę fotograficzną pt. „Życie można zacząć wiele razy”. Wysłuchali także koncertu Tymona Tymańskiego z zespołem. Niektórym udało się zrobić fotę z aktorem Markiem Bukowskim – członkiem jury. Każdego dnia trwania festiwalu reprezentacja z Goworowa spotykała się z osobami niepełnosprawnymi, które zaczęły, z sukcesem, życie z niepełnosprawnością.

Gośćmi tych spotkań byli medaliści paraolimpiad w Londynie i Rio de Janeiro, Panie, które piszą i wydają poezję związaną tematycznie z niepełnosprawnością, zespół folklorystyczny Lechici. Wieczorami odbywały się projekcje filmów prezentujących dokonania, sukcesy i talenty osób z niepełnosprawnościami.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.