2017-10-23T13:17:16+02:00 eOstroleka.pl 2 1 20 30%
Kościół i społeczeństwo,

Kurs przedmałżeński - nowe zasady przygotowania do ślubu

REKLAMA
REKLAMA
6
14
4
Najlepszy komentarz
~Gość, 01:22 24-10-2017,   0%
Najważniejszy przed ślubem jest sex
odpowiedz   •   oceń :  
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej, zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka (zob. Amoris laetitia) oraz wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski, w celu ujednolicenia przygotowania do małżeństwa w całym kraju, wprowadza w naszej diecezji nowy program bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa.

Obejmuje on kilka spotkań prowadzonych metodą warsztatową, dzień skupienia oraz spotkania w poradni życia rodzinnego. W większym stopniu angażuje małżonków i doradców, którzy dzielić się będą z narzeczonymi nie tylko wiedzą, ale także doświadczeniem i świadectwem życia.

W myśl nowego programu, narzeczeni powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej w terminie nie krótszym niż 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu i odbyć w tym czasie tzw. spotkania dla narzeczonych, które można zrealizować na trzy sposoby:

1. w każdym dekanacie,
2. w Łomży w ramach Studium Życia Rodzinnego,
3. albo w domach rekolekcyjnych diecezji.

- W sposób szczególny polecamy narzeczonym Studium Życia Rodzinnego w Łomży. Zajęcia rozpoczynają się 4 listopada br. i do tego czasu organizatorzy czekają na zgłoszenia - informuje łomżyńska kuria.

Nowy program wchodzi w życie 1 stycznia 2018 r. i będzie obowiązywał wszystkich, którzy po Nowym Roku zawierać będą sakramentalny związek małżeński. W związku z tym prosimy narzeczonych o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej, bądź zapoznanie się ze szczegółami programu na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl.

- Jednocześnie przypominamy, ze tzw. Kurs przedmałżeński, który odbywa się w ramach katechezy w ostatniej klasie szkoły średniej nadal obowiązuje, a jego ukończenie jest koniecznym warunkiem rozpoczęcia bezpośredniego etapu przygotowania do małżeństwa - czytamy w komunikacie ks. Jacka Kotowskiego, duszpasterza diecezjalnego rodzin.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 01:22 24-10-2017,   0%
Najważniejszy przed ślubem jest sex
odpowiedz   •   oceń :  
~zonaty, 07:25 24-10-2017,   0%
Co w tym najważniejszego. Ktoś kiedyś mądry powiedział. Każdy mężczyzna pasuje do kobiet fizycznie. Więc nie mów o dopasowaniu :)
odpowiedz   •   oceń :  
~lena , 22:52 24-10-2017,   0%
Ja w dwa miesiące ogarnęłam wszystkie przygotowania do ślubu, a teraz pół roku wcześniej trzeba na jakieś nauki chodzić, bez przesady...
odpowiedz   •   oceń :  
~xyz , 13:28 25-10-2017,   0%
[quote= ]Najważniejszy przed ślubem jest sex [/quote]

Ty jakąś traumę związaną z sexem przeżyłeś, czy co, że tak ciągle do tego nawiązujesz?

.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.