Powiat ostrołecki, 23 marca 2017, 14:00

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i spotkanie z Lidią Sadowską w ZSP w Łysych [ZDJĘCIA]

fot. Starostwo Powiatowe w Ostrolęce
0
0
0
W Zespole Szkół Powiatowych w Łysych odbyło się spotkanie z Lidią Sadowską. Spotkanie związane było z obchodami Międzynarodowego Dnia Szczęścia.

„Szczęście to rodzina, zdrowie, życzliwi ludzie…” – taką definicję szczęścia usłyszeliśmy 20 marca z ust Lidii Sadowej - aktorki teatralnej, filmowej i dubbingowej, która odwiedziła Zespół Szkół Powiatowych w Łysych w Międzynarodowym Dniu Szczęścia!

Artystka okazała się osobą niezwykle bezpośrednią, sympatyczną, przyjaźnie nastawioną do  świata i ludzi. Jej naturalność i bezpretensjonalność z miejsca podbiły serca widzów.

Lidia Sadowska opowiedziała licznej publiczności o swojej nauce szkolnej, początkach kariery i pracy zawodowej. Aktorka wspominała lata nauki w szkole podstawowej, maturę, egzaminy do Akademii Teatralnej w Warszawie.  Z humorem opowiadała o jednym z egzaminów na tę uczelnię, zdawanym, z braku dresu, w… piżamie! To nie przeszkodziło pani Lidii w zaprezentowaniu komisji swojego talentu – zdała za pierwszym podejściem!

Pani Lidia ze swobodą i szczerością odpowiadała na liczne pytania dotyczące rodziny, mieszkania w stolicy, pracy w teatrze, filmie, dubbingu. Stwierdziła, że obecnie to właśnie dubbing jest Jej ulubioną formą aktywności zawodowej.

Nie usłyszeliśmy cudownych recept na tremę,  pamięciowe opanowanie długich kwestii  czy świetny wygląd.  Artystka podkreślała, że na sukcesy zawodowe składa się nie tylko talent,  lecz także ciężka, codzienna praca… Półśrodki i drogi na skróty to nie dla Niej i nikomu ich nie poleca!  Oczywiście trochę szczęścia również się przyda.

Zadeklamowany przez aktorkę fragment „Wieczoru Trzech Króli” Szekspira (w sztuce Lidia Sadowa gra podwójną rolę Sebastiana i Violi) został nagrodzony przez publiczność wielkimi brawami.

Na spotkaniu krótko zaprezentowali się również uczniowie miejscowej „powiatówki”. Daniel Małż opowiedział po kurpiowsku o wizycie ciotki Leonki z Wolkowych,  a Szymon Dawid i Wiktoria Czyż przedstawili widzom artystyczne definicje szczęścia: Szymon – poetycką, a Wiktoria – muzyczną. Młodym artystom dużą przyjemność sprawiła pochwała i gorący aplauz aktorki.

Inicjatorem spotkania z Lidią Sadowską był Radny Powiatu Ostrołęckiego Pan Stanisław Lipka, a cykl spotkań Opowiem Wam o… ZSP w Łysych realizuje dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. Warto wspomnieć, że w poprzednich latach gośćmi szkoły  byli aktorzy: Damian Damięcki, Izabella Bukowska-Chądzyńska i Hiroaki Murakami.  Organizatorzy planują kolejne spotkania.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również