2017-08-18T12:38:44+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Mieszkańcy skarżą się na sklep przy Poznańskiej

REKLAMA
REKLAMA
0
0
8
Rada Osiedla Śródmieście chciałaby ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych w jednym ze sklepów przy ulicy Poznańskiej. To efekt zwracania uwagi przez mieszkańców pobliskich posesji.

Z taką prośbą do prezydenta Ostrołęki zwrócił się przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście Leszek Piórkowski. Jest to jedna ze spraw, jakie poruszone zostały na spotkaniu sprawozdawczym Rady Osiedla Śródmieście. Jak wiadomo, jeden ze sklepów przy Poznańskiej prowadzi całodobową sprzedaż, w tym także napojów alkoholowych. Mieszkańcy woleliby, by nocą nie sprzedawano alkoholu, gdyż niekiedy może wiązać się to z zakłócaniem porządku publicznego, czy ciszy nocnej.

Tego typu decyzja nie może być jednak podjęta, ponieważ sprzedaż napojów alkoholowych może być prowadzona w godzinach otwarcia placówek handlowych i gastronomicznych. Właściciele mogą dowolnie wydłużać godziny otwarcia placówek, które - w sposób minimalny - wyznacza uchwała rady miasta z 2000 roku. W związku z tym nie ma możliwości ograniczenia godzin funkcjonowania sklepu. W tym przypadku sklep jest całodobowy, ma koncesję na sprzedaż alkoholu, więc może to czynić. Co więc z głośnymi klientami?

- Przypadki zakłócania porządku publicznego lub ciszy nocnej przez klientów sklepu okoliczni mieszkańcy powinni zgłaszać telefonicznie do policji lub straży miejskiej - poinformował prezydent Janusz Kotowski.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~;) , 13:04 18-08-2017,   -
Hehehe. Dziekujemy Ci essi dżonson. No more tears :)
odpowiedz   •   oceń :  
~M , 13:27 18-08-2017,   -
Problem chyba bardziej dotyczy zachowania się niektórych ludzi pod wpływem alkoholu a nie dostępności do niego. Każdy chce pracować i zarabiać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Prawda , 20:06 18-08-2017,   -
Nie dajemy rady z tym sklepem.tragedia.chodnikiem nieraz jest ciężko przejść bez zaczepki. Pracownicy pracują nocami nawet w święta.          Porostu nie ma bata😣
odpowiedz   •   oceń :  
~ŚWIĘTA PRAWDA , 11:53 19-08-2017,   -
Mieszkam na osiedlu Sienkiewicza i często robię zakupy w delikatesach na ul. Poznańskiej, dlatego znam panie pracujące tam na co dzień. Często w dni świąteczne zarówno w dzień jak i w nocy widuję pracownice sklepu za ladą. Śmierdzi mi to wyzyskiem! Może ktoś powinien się tym zająć
odpowiedz   •   oceń :  
~DO ŚWIĘTA PRAWDA , 19:03 19-08-2017,   -
Każdy mierzy swoją miarą i widocznie jesteś słabym klientem tego sklepu skoro nie znasz właściciela i piszesz glupoty o wyzysku.
odpowiedz   •   oceń :  
~AMEN , 13:28 20-08-2017,   -
Sklep dla okolicznych mieszkańców to jak wrzód na dupie, może w końcu ktoś z tym  coś zrobi
odpowiedz   •   oceń :  
~Pani , 14:20 20-08-2017,   -
Właśnie jesteśmy klientami i widzimy co tam się dzieje ..biedne kobiety.ale juz widzę ze niektóre z nich odchodzą 🤔tylko te starsze zostają 🤔.Jestem pełna podziwu dla takiego zachowania i traktowania.......😭😭😭....
odpowiedz   •   oceń :  
~Xxxx , 19:23 20-08-2017,   -
Współczuję mieszkańcom tego osiedla ...ktoś powinien się  tym zająć i to poważnie 😲😠😠😠
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~;) , 13:04 18-08-2017,   -
Hehehe. Dziekujemy Ci essi dżonson. No more tears :)
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również