2017-02-24T13:22:15+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Muzeum dla seniora i wszystkie barwy muzyki

REKLAMA
fot. MKK
REKLAMA
0
0
0
Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „Muzeum dla seniora”. Tym razem warsztaty związane będą z aktualną wystawą stałą ostrołęckiego muzeum zatytułowaną „Wszystkie barwy muzyki”,

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Muzeum dla Seniora”, które odbędzie się w poniedziałek 27 lutego 2017 r. Najbliższe spotkanie nosi tytuł „Wszystkie barwy muzyki”. Zajęcia poświęcone będą aktualnej ekspozycji czasowej znajdującej się w muzeum.

Wystawa „Wszystkie barwy muzyki” podejmuje próbę odtworzenia klimatu dawnego prowincjonalnego domu, którego mieszkańcy żyją muzyką na co dzień. Wśród akcentów narodowych, polskich eksponuje się zainteresowania i upodobania muzyką klasyczną - głównie salonową, rodzinną i obrzędową, inspirowaną muzyką ludową, a także muzyką różnych stron świata, skąd powracali rodacy z zesłania i emigracji.

Projekt „Muzeum dla Seniora” jest skierowany do osób, które zakończyły aktywność zawodową, lecz w dalszym ciągu chcą rozwijać się i obcować z kulturą. Spotkania mają na celu rozwój intelektualny, poszerzenie wiedzy o historii i kulturze Kurpiowszczyzny, a także umożliwienie starszemu odbiorcy dostępu do oferty edukacyjnej muzeum. Udział w projekcie jest bezpłatny.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również