2011-01-16T21:47:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Kościół i społeczeństwo,

Najnowsze ogłoszenia duszpasterskie z parafii św. Wojciecha

Kościół w Wojciechowicach
Przeczytaj najnowsze ogłoszenia duszpasterskie z parafii św. Wojciecha - uroczystości kościelne, plan kolędy na najbliższy tydzień oraz zapowiedzi przedślubne.

Uroczystości kościelne:

17 stycznia (poniedziałek)  - wsp. św. Antoniego, opata
19 stycznia (środa) - wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
21 stycznia (piątek) - wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
22 stycznia (sobota) - uroczystość św. Wincentego Pallottiego, Założyciela Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księży Pallotynów). Przed tą Uroczystością odmawiamy nowennę do św. Wincentego Pallottiego, codziennie, po wieczornej Mszy świętej. Z tej okazji, wszystkich Parafian, zapraszamy na odpust do Laskowca, do kaplicy św. Wincentego Pallottiego, w przyszłą niedzielę na godz. 12.00.

Dzisiaj współpracownicy i dobroczyńcy naszego Seminarium w Ołtarzewie przeżywają, w naszej świątyni, dzień skupienia, przed uroczystością św. Wincentego Pallottiego. Serdecznie ich witamy waz z ks. Jarosławem Nakielskim, który to spotkanie prowadzi.

Członków Kółek Żywego Różańca serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe, dzisiaj o godz. 16.00.

W najbliższym tygodniu, w naszych modlitwach, pamiętajmy o naszych babciach - 21 stycznia i dziadkach -22 stycznia.

Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jego tematem są słowa wzięte z Dziejów Apostolskich: „Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach”. Jest to okazja do modlitwy i świadectwa na rzecz naszej chrześcijańskiej jedności.

Porządek „kolędy” na najbliższe dni:

Kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00.

17. I. (poniedziałek) - 5 Pułku Ułanów - 2 księży, Wspólna - 1 ksiądz.
18. I. (wtorek) - Koszarowa 6 (nowy blok) - 2 księży; oraz rodziny, które podczas wizyty kolędowej nie były obecne w domu, ale pragną przyjąć księdza - po wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii, w kancelarii lub telefonicznie.

Dzisiejszy Głos Katolicki pomaga nam poznać Kościół prawosławny, który jest drugim pod względem liczebności Kościołem w Polsce.

Zapowiedzi przedślubne:

Grzegorz Gieroń, kawaler z par. św. Franciszka w Ostrołęce
Marta Kwiatkowska, panna z par. tut.

Zobacz również