2017-02-17T22:37:24+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Napad na sklep monopolowy w Przasnyszu

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
W środę nad ranem w jednym ze sklepów monopolowych w Przasnyszu doszło do napadu. Napastnik przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracownicę sklepu i zażądał wydania gotówki.

Do zdarzenia doszło w środę (15.02.2017r.) około godziny 03:30 w sklepie monopolowym przy ulicy Ciechanowskiej w Przasnyszu. Mężczyzna ubrany w zimową kurtkę, czapkę i kaptur na głowie, przez okienko sklepowe krzycząc do ekspedientki „to jest napad”, żądał wydania pieniędzy i groził jej atrapą broni. Kobieta włączyła system antynapadowy i natychmiast na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy ochrony, którzy zatrzymali mężczyznę i przekazali policjantom.

Sprawcą okazał się 32 letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, który został zatrzymany w policyjnym areszcie. W wyniku podjętych działań policjanci ustalili, że 32 latek zaplanował napad na sklep monopolowy wspólnie z kolegą, 32 letnim mieszkańcem Przasnysza, który dał mu atrapę broni i namówił do przestępstwa.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty usiłowania rozboju i pomocnictwa. Prokurator wobec mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Za usiłowanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

źródło: ePrzasnysz.pl

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również