2018-10-26T09:39:09+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Napad z bronią w ręku i porwanie cysterny z paliwem [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KPP w Garwoline
REKLAMA
0
0
0
Młodego bandytę, który z bronią w ręku napadł na cysternę przewożącą paliwo, zatrzymali garwolińscy policjanci. Sprawca uprowadził ciężarówkę ze stacji paliw na terenie Garwolina. Mężczyzna wpadł po policyjnym pościgu w miejscowości Wola Rębkowska. Taki scenariusz miały ćwiczenia dowództwo – sztabowe.

Po godzinie 9.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie odebrał zgłoszenie, że z parkingu na jednej ze stacji paliw na terenie Garwolina doszło do sterroryzowania bronią kierowcy ciężarówki i uprowadzenia cysterny z paliwem. Mężczyzna który porwał cysterną oddalił się w kierunku miejscowości Miętne. Dyżurny po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce skierował policjantów. Mundurowi błyskawiczne namierzyli uprowadzoną ciężarówkę. Kierowca uprowadzonego pojazdu na wąskiej drodze nie dawał się wyprzedzić i nie zatrzymał się do dwóch kontroli drogowych. Skutecznym zatrzymaniem ciężarówki okazała się blokada policyjna zorganizowana w miejscowości Wola Rębkowska. Napastnik nie miał już możliwości dalszej ucieczki, porzucił pojazd i próbował uciec w pobliskie pola.

Tak wyglądały ćwiczenia zorganizowane przez stację paliw Shell Polska i mazowiecką policję. Funkcjonariusze, którzy brali udział w działaniach nie wiedzieli, że to ćwiczenia.

Policjanci mogli sprawdzić swoje umiejętności, w tym m.in. szybkiej oceny zaistniałej sytuacji, wypracowania trafnych decyzji w ograniczonym czasie. Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się ich podsumowanie.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.