2017-11-30T10:18:48+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Nielegalna wytwórnia amfetaminy w Milanówku zlikwidowana [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KWP Radom
REKLAMA
0
0
0
Amfetaminę o wartości około 150 tysięcy złotych oraz w instalację służącą do wytwarzania narkotyków zabezpieczyli w Milanówku mazowieccy policjanci. Na gorącym uczynku zatrzymano także dwóch mężczyzn wytwarzających amfetaminę.

Od pewnego czasu do policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu docierały sygnały, iż na terenie powiatu grodziskiego może funkcjonować wytwórnia amfetaminy. Operacyjny od razu zajęli się sprawą i kilka dni temu postanowili sprawdzić informacje, które zebrali.

Policjanci przeszukali pomieszczenia gospodarcze na jednej z posesji w Milanówku. W jednym z nich odnaleźli działającą linię do produkcji amfetaminy w jej końcowej fazie. W tym samym miejscu zabezpieczono różnego rodzaju odczynniki chemiczne potrzebne do prowadzania procesu wytwarzania amfetaminy. Policjanci odnaleźli także ponad 2 kg płynnej amfetaminy, z której można było uzyskać nie mniej niż 3 kg narkotyku w sproszkowanej postaci o wartości ok. 150 tys. zł. Policjantów z Radomia wspierali funkcjonariusze Działu Granicznego Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn (53 i 62 lata), którym przedstawiono zarzut wytwarzania znacznej ilości narkotyków, za co grozi im co najmniej 3 lata więzienia. Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim zastosował wobec mężczyzn areszty tymczasowe (53-latka na 3 miesiąca, w 62-latka na miesiąc). Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.