2017-01-23T11:55:47+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Ostrołęka: Kierowcy autobusów i taksówkarze do policyjnej kontroli

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
2
0
0
Dziś kierowcy autobusów, busów oraz taksówkarze spodziewać się mogą wzmożonych kontroli policyjnych. Wszystko to za sprawą akcji „Trzeźwość w przewozie osób” prowadzonej przez KMP w Ostrołęce.

W poniedziałek, 23 stycznia na drogach w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim prowadzona będzie akcja „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań prowadzonych przez funkcjonariuszy policji jest wyeliminowanie z ruchu pijanych kierujących, w szczególności kierowców wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

W czasie akcji policjanci szczególną uwagę zwracają na trzeźwość kierowców autobusów, busów, taksówek, prędkość z jaką poruszają się prowadzonymi przez siebie pojazdami oraz ilość pasażerów w tych pojazdach i sposób ich przewożenia. Działania są prowadzone od dzisiejszego ranka przez policjantów z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, podległemu Komisariatu Policji w Myszyńcu oraz posterunków policji.

Policjanci zwracają również uwagę na sposób przewożenia pasażerów przez kierujących pojazdami. Ważne jest aby kierowcy używali fotelików bezpieczeństwa lub podwyższeń przy przewozie najmłodszych, pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewozili nie więcej pasażerów, niż jest miejsc wpisanych w dowód rejestracyjny pojazdu.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również