2017-01-11T10:19:51+01:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Region,

Pijany kierowca daewoo sprawcą śmiertelnego wypadku

fot. KPP w Wyszkowie
0
0
0
Tragiczny w skutkach wypadek w miejscowości Dalekie (powiat wyszkowski). Pod kołami osobowego lanosa zginęła 82-letnia kobieta. Kierowca koreańskiego auta był kompletnie pijany. W alkomat wydmuchał ponad 2 promile.

Do wypadku doszło w minioną sobotę w godzinach popołudniowych w miejscowości Dalekie pod Wyszkowem. Według wstępnych policyjnych ustaleń, kierujący daewoo lanos 45-letni mężczyzna w wyniku niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków wpadł w poślizg a następnie uderzył w idącą chodnikiem starszą kobietę. 82-latka została przewieziona do szpitala, gdzie niestety zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

- Jak się szybko okazało mężczyzna, który siedział za kierownicą lanosa był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie było ponad 2 promile alkoholu. Kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali też  jego prawo jazdy. Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego w Wyszkowie mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Teraz za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat -  st. sierż. Marta Gierlick, oficer prasowy wyszkowskiej policji.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również