2017-01-10T20:28:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Wypadek w Żeraniu Dużym k. Ostrołęki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
We wtorkowy wieczór droga krajowa nr 61 Warszawa – Augustów była zablokowana. Pod Ostrołęką doszło do niebezpiecznego wypadku, w którym poszkodowana została jedna osoba. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Do wypadku doszło 10 stycznia po godzinie 18.00 w okolicach miejscowości Żerań Duży, kilkanaście kilometrów od Ostrołęki. W wyniku czołowego zderzenia opla astry i vw craftera poszkodowany został kierowca mniejszego z aut. Jest nim około 40-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Makowie Mazowieckim. Drugim z aut kierował młody, około 20-letni chłopak, także mieszkaniec powiatu makowskiego. Szczęśliwie on nie doznał żadnych obrażeń.

- Według wstępnych ustaleń policjantów wykonujących na miejscu czynności wynika, że kierujący oplem mężczyzna po zakończonym manewrze wyprzedzania wpadł w poślizg i tracąc panowanie nad pojazdem zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z kierującym vw. Obecnie w miejscu wypadku droga jest zablokowana a ruch odbywa się wyznaczonymi przez policjantów objazdami. Apelujemy o zachowanie ostrożności, pamiętajmy, że nawet jeśli wydaje nam się, że asfalt jest suchy, może zalegać na nim cienka i niezwykle niebezpieczna warstwa lodu. Utrata panowania nad autem w takich warunkach połączona z nadmierną prędkością bardzo często kończy się tragicznie – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Utrudnienia w ruchu na DK-61 trwały ponad trzy godziny.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.