2011-01-23T19:10:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Kościół i społeczeństwo,

Parafia św. Wojciecha: Najnowsze ogłoszenia duszpasterskie

Kościół w Wojciechowicach
Przeczytaj najnowsze ogłoszenia duszpasterskie z parafii św. Wojciecha - uroczystości kościelne, plan kolędy na najbliższy tydzień oraz zapowiedzi przedślubne.

24 stycznia (poniedziałek) - Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła
25 stycznia (wtorek) - Święto, Nawrócenie św. Pawła Apostoła.
26 stycznia (środa) - Wspomnienie świętych: Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
27 stycznia (czwartek) - Wspomnienie błogosławionego Jerzego Matulewicza, biskupa.
28 stycznia (piątek) - Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła

Zakończyła się peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii. Wszystkim, którzy przyjęli Obraz w progi swojego domu i modlili się przed nim, także za kapłanów i całą parafię, z serca dziękujemy. Jednocześnie przypominamy, zachęcamy, i gorąco zapraszamy do naszego kościoła, na nabożeństwa ku czci Bożego Miłosierdzia w każdy piątek po wieczornej Mszy św.

W minionym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy Drogim Parafianom za otwarcie drzwi swoich domów i „drzwi” własnych serc przed kapłanami. Jesteśmy również wdzięczni za wszystkie oznaki dobra i życzliwości, których doświadczyliśmy od Was, jak również za ofiary złożone przy tej okazji. Przyjęło nas ok. 90 proc. rodzin naszej parafii. Pozostałe 10 proc. mieszkań lub domów było zamkniętych lub pustych. Tylko w dwóch przypadkach wyraźnie nam odmówiono wizyty. Zebraliśmy 23 010 zł. Pieniądze te, jak było zapowiedziane przed kolędą, będą przeznaczone w połowie na remont kościoła, w połowie na remont plebani. „Bóg zapłać!” - czytamy na stronie parafii

W dzisiejszym Głosie Katolickim przeczytamy między innymi o decyzji wyniesienia do chwały ołtarzy Jana Pawła II, oraz rozmowę z panią Zofią Stanowską, założycielką Ostrołęckiego Stowarzyszenia Twórców.

Zapowiedzi Przedślubne:
Grzegorz Gieroń, kawaler z par. św. Franciszka w Ostrołęce
Marta Kwiatkowska, panna z par. tut.
Zobacz również