2013-12-13T10:16:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Ostrołęka,

Podopieczni Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Przedszkolu Miejskim Nr 17 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
Każdy kto ma dobre serce może zostać św. Mikołajem – to przesłanie towarzyszyło spotkaniu, które zostało zorganizowane dla dzieci z Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” przez grupę „Motylki” z Przedszkola Miejskiego Nr 17 w Ostrołęce.

W środę 11 grudnia. Podopieczni placówki z dyrektor Iwoną Brzezińską  oraz całą społecznością przedszkola mieli okazję, w świątecznej atmosferze, obejrzeć teatrzyk pt. „Mikołajkowe opowieści”. W nastrój oczekiwania na narodzenie Bożej Dzieciny,  wprowadził wszystkich zgromadzonych Ks. Dariusz Tybura. Mali aktorzy pokazali, że warto wierzyć w dziadziusia z siwą brodą, o cudownym sercu, który wszystkim rozdaje prezenty. Sednem spotkania była, jakże wyniosła, przepełniona wielkim wzruszeniem,  chwila przekazania prezentów dla dzieciaków z „Korczakówki” przez Maksymiliana Gwiazdowskiego - właściciela klubu Cuba Libre i Dariusza Aleksandrowicza - właściciela firmy „Darex - Nieruchomości”, którzy tego dnia, choć nie wyglądali jak św. Mikołaj, to okazali się ludźmi, którzy potrafią dzielić się z innymi. Podążając za słowami wielkiego człowieka, błogosławionego Jana Pawła II rozważmy to, że „drugi człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Przedszkolaki zaprosiły w swoje progi starszych kolegów i koleżanki i stanęły na wysokości zadania, ludzie o dobrym sercu otworzyli się dla innych, a wszyscy razem miło spędzili czas.