2018-03-05T14:34:41+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Policjanci z Ostrołęki zabezpieczyli niemal 20 tysięcy „lewych” papierosów

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
W minioną sobotę policjanci z Ostrołęki zatrzymali do kontroli samochód, którym kierował 27-letni ostrołęczanin. Mężczyzna podejrzewany był o posiadanie nielegalnych papierosów. W aucie, którym kierował znaleziono około 250 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak się jednak okazało, była to tylko część kontrabandy, którą posiadał 27-latek.

Zabezpieczenie łącznie blisko 20 tysięcy nielegalnych papierosów było efektem pracy operacyjnej policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Mundurowi otrzymali informacje, że na terenie jednej z gmin naszego powiatu może poruszać się samochód w którym przewożone są papierosy pochodzące z przemytu.

- Realizacja sprawy nastąpiła w minioną sobotę. Już  pierwsze przeprowadzone czynności pokazały, że informacje policjantów się potwierdziły. W aucie kierowanym przez 27 – letniego mieszkańca Ostrołęki znaleziono 250 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją przeszukali także pomieszczenia mieszkalne na terenie Ostrołęki, w wyniku którego zabezpieczono kolejnych 718 paczek papierosów – powiedział nam aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Łącznie zostało zabezpieczonych 968 paczek papierosów. Zabezpieczony towar nie posiadał polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna w najbliższym czasie odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Za nabywanie, przewożenie lub przechowywanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.