2018-03-18T20:03:33+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Pożar domu w Chruśnicach. Straty sięgają 100 tysięcy złotych

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Pięć zastępów strażackich gasiło wczoraj pożar w jednorodzinnym domu w miejscowości Chrośnice (gmina Czerwin). Płomienie początkowo próbowali gasić właściciele, ostatecznie jednak pożar udało się opanować dopiero po przybyciu strażaków.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 17 marca kilka minut po godzinie 13:00. Właściciel posesji zauważył dym wydobywający się z poddasza budynku. Początkowo mężczyzna próbował własnymi siłami ugasić płomienie, okazało się jednak, że rozmiar pożaru był znacznie większy.

- Do akcji gaśniczej zadysponowano łącznie pięć zastępów strażackich. W pierwszej chwili podano dwa prądy wody na płonący budynek: jeden na zewnątrz a drugi do wnętrza. Po przybyciu kolejnych jednostek podano dodatkowo prąd wody do wnętrza płonącego budynku. Ostatecznie pożar udało się opanować. Straty oszacowano na około 100 tysięcy złotych. Szczęśliwie w wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń – mówi młodszy brygadier Robert Chodkowski, rzecznik prasowy straży pożarnej w Ostrołęce.

Prawdopodobną przyczyną pożaru była usterka w przewodzie kominowym. W wyniku pożaru spłonęła więźba dachowa, częściowo poszycie dachu oraz strop.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.