2013-04-30T14:06:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Ostrołęka,

Spotkanie Klubu Seniora w Ostrołęckim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

fot. eOstrołęka.pl
Spotkanie Ostrołęckiego Klubu Seniora połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Inwalidy odbyło się we wtorek, 30 kwietnia w sali widowiskowej kina Jantar.

W obchodach udział wzięli członkowie Klubu Seniora, inwalidzi, osoby niepełnosprawne, zaproszeni pensjonariusze z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rolnej i Domu Pomocy Społecznej Polskiego Czerwonego Krzyża. Ponadto wśród zaproszonych gości znaleźli się także przedstawiciele samorządu miasta i powiatu w osobach wiceprezydenta Ostrołęki Pawła Stańczyka i starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła.

Krystyna Sokołowska, przewodnicząca Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przeczytała na wstępie komunikat Zarządu Głównego PZERiI dotyczący obchodów Międzynarodowego Dnia Inwalidy.

- Bardzo się cieszę, że mogę być z państwem w tak wyjątkowej chwili – mówił do obecnych na sali gości wiceprezydent Stańczyk – Przy tej okazji chciałbym powiedzieć państwu o podjętych przez samorząd Ostrołęki działaniach, które już w niedalekiej przyszłości mogą zaowocować utworzeniem w naszym mieście zakładu aktywizacji zawodowej, gdzie miejsca pracy znajdzie od 70 do ponad 100 osób niepełnosprawnych. Dołożymy wszelkich starań, aby ten ambitny plan zrealizować – dodał Stańczyk.

Po przemówieniach i życzeniach przyszła pora na występy artystyczne grup wokalno-instrumentalnych działających przy DPS-ach. Na deskach Ostrołęckiego Centrum Kultury Zaprezentowały się m.in. kluby Wrzos, Złoty Wiek, Pogodna Jesień czy Jesienne Róże.

Obchodom towarzyszyła wystawa zaprezentowana w hallu OCK, na którą składały się prace przygotowane przez pensjonariuszy DPS-ów, a wśród nich rzeźby i wyroby ceramiczne czy obrazy.

Zobacz również