2017-09-19T10:25:10+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Spotkanie z policjantem w Przedszkolu Miejskim nr 8

REKLAMA
fot. archiwum przedszkola
REKLAMA
0
0
0
Szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas drogi do przedszkola i do domu, w trakcie zabaw oraz kontaktach z nieznajomymi – to tematy poruszone przez funkcjonariusza ostrołęckiej policji podczas spotkania z przedszkolakami z miejskiej „ósemki”.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego funkcjonariusze z KMP w Ostrołęce wznowili akcje profilaktyczne skierowane do najmłodszych mieszkańców, uczniów szkół i przedszkolaków. Jedno z takich spotkań odbył się w Przedszkolu Miejskim nr 8.

W spotkaniu „Bezpieczny Przedszkolak” udział wziął Krzysztof Kolator z wydziału prewencji KMP w Ostrołęce. W trakcie spotkania  policjant przybliżył przedszkolakom zasadę bezpiecznego poruszania się po drodze oraz bezpieczną zasadę ograniczonego zaufania do obcych. Odbył się również pokaz bezpiecznego i właściwego siedzenia  w foteliku samochodowym. Policjant pokazał również prawidłowo wyposażyć swój rower, by bezpiecznie można było  nim jeździć  i przypomniał o noszeniu odblasków podczas jesiennej i zimowej pory roku. Na placu przedszkolnym czekała nie lada atrakcja - dzieci mogły zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

Po takim spotkaniu z całą pewnością wszystkie przedszkolaki z „ósemki” będą pamiętały o zasadach bezpieczeństwa.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.