2017-02-14T11:10:08+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Stanisław Kubeł odznaczony „Krzyżem Pro Mari Nostro”  [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrolęce
REKLAMA
0
0
0
Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki wziął udział w uroczystościach związanych z 97. rocznicą Zaślubin Polski z Morzem. Obchody rocznicowe odbyły się w piątek, 10 lutego w Pucku. Podczas uroczystości starosta Kubeł został odznaczony „Krzyżem Pro Mari Nostro”.

Uroczystości rocznicowe Zaślubin Polski z Morzem to wydarzenie o dużej randze historycznej. Obchodzone jest co roku 10 lutego w Pucku. Uczestniczą w nim od wielu lat przedstawiciele powiatu ostrołęckiego. Dokładnie 97 lat temu gen. Józef Haller dokonał symbolicznych zaślubin Polski z Morzem.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się na puckim rynku.  W uroczystości uczestniczyli licznie zebrani goście, wśród nich władze samorządowe z marszałkiem Mieczysławem Strukiem na czele, a także abp. Sławoj Leszek Głódź oraz przedstawiciele sił zbrojnych.

Podczas obchodów rocznicowych Starosta Ostrołęcki został odznaczony "Krzyżem Pro Mari Nostro" - jest to honorowe odznaczenie przyznawane przez Ligę Morską i Rzeczną.

Następnie uczestnicy przeszli do puckiej fary. Po uroczystej mszy świętej uczestnicy złożyli kwiaty pod słupkiem zaślubinowym stojącym niedaleko portu rybackiego. Na pamiątkę wydarzeń z 10 lutego 1920 roku do Zatoki Puckiej wrzucono wieniec z pokładu śmigłowca.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również