2017-07-11T19:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Powiat ostrołecki,

Święto Folkloru Kurpiowskiego w ZAwadach [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
1
0
Miejscowość Zawady w gminie Baranowo na tydzień stała się swoistą stolicą kultury kurpiowskiej. Były warsztaty rękodzielnicze i kulinarne, rajd rowerowy "Rowerem po Kurpiach, spotkanie zespołów kurpiowskich a na zakończenie zabawa pod gwiazdami.

Zwieńczeniem Święta Folkloru Kurpiowskiego odbywającego się w gminie Baranowo był niedzielny festyn, który rozpoczął się mszą św. w  kościele p.w. św. Michała Archanioła w Brodowych Łąkach. Po mszy, uczestnicy Święta Folkloru Kurpiowskiego  przenieśli się w plener, nad Omulew, gdzie do późnych godzin wieczornych w najlepsze trwała zabawa. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał wójt gminy Henryk Toryfter.  Na scenie, w bloku folklorystycznym,  można było zobaczyć kurpiowskie zespoły, m.in. "Pod Borem" z Zawad, który pokazał jak dawniej wyglądały żniwa na Kurpiach. Występowała też kadzidlańska Kurpianka Cepelia. Nie brakowało również licznych konkursów z nagrodami, można było obejrzeć pokaz iluzji. Swoje rękodzieło prezentowali na stoiskach twórcy ludowi. Dzieci chętnie korzystały z wesołego miasteczka.

Po południu na scenie zagrały "Droga na Ostrołękę", zespół Granda a także wykonawcy muzyki disco polo: Maxel i Solaris.  Wieczór zakończyła zabawa taneczna w remizie, organizowana przez strażaków ochotników z Brodowych Łąk.

Organizatorami Tygodnia Kultury Kurpiowskiej byli: Starosta Powiatu Ostrołęckiego, wójt Gminy Baranowo, GOKSiR w Baranowie, Kurpiowski Zespół "Pod Borem" z Zawad, TSK im. A. Kopcia w Baranowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Brodowych Łąkach.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.