eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

Uroczysta msza święta w 100. rocznicę objawień fatimskich

drukuj |
Tagi: Ostrołęka kościół sanktuarium pw św Antoniego Padewskiego Matka Boska Fatimska objawienia fatimskie 100 rocznica
13 maja w sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego odbyła się uroczysta msza święta upamiętniająca 100. rocznicę objawień fatimskich. Jej szczególnym gościem była figura Matki Boskiej Fatimskiej przywieziona z Fatimy rok temu przez pielgrzymów z Ostrołęki.

Nabożeństwo w sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego stanowiło kulminację ostrołęckich uroczystości 100. rocznicy objawień fatimskich. Podczas kazania ksiądz biskup podkreślił, że patron ostrołęckiego sanktuarium urodził się w Portugalii, niedaleko miejsca, gdzie objawiła się Matka Boska Fatimska. Chcąc ewangelizować wyruszył w drogę i dotarł aż do Sycylii. Zafascynował się działalnością św. Franciszka i u niego pobierał nauki. Sam także wygłaszał kazania, które gromadziły tłumy ludzi i nauczał na uniwersytetach. Zmarł w  Padwie.

Następnie ksiądz Biskup rozważając sytuację w świecie, gdzie rozgrywają się wojny czy też dokonują się różnego rodzaju akty terroryzmu, a człowiek boi się o swoje życie i bezpieczeństwo wskazał Matkę Boską Fatimską jako Gwiazdę Pokoju. To Ona objawiając się trojgu pastuszków zapowiadała pokój w tamtym czasie i to ona dziś wstawia się za nami u swojego Syna i uprasza pokój dla świata.

Na zakończenie Mszy świętej odbyła się procesja z figurą Matki Boskiej wokół kościoła, podczas której odśpiewana została Litania Loretańska. Ksiądz Biskup uroczyście poświęcił figurę, która następnie została umieszczona przez księdza Dziekana i Proboszcza parafii w kapliczce przed sanktuarium. W 100. rocznicę objawień fatimskich figura Matki Boskiej Fatimskiej upodobała sobie Sanktuarium św. Antoniego i "zamieszkała" w Ostrołęce. Ksiądz Biskup na zakończenie zawierzył parafię i parafian oraz miasto Ostrołękę Maryi Fatimskiej, aby upraszała pokój w naszych rodzinach.

Wśród uczestników mszy odprawionej przez biskupa Janusza Stepnowskiego byli także przedstawiciele władz samorządowych z Ostrołęki i powiatu. Starostwo powiatowe reprezentował przewodniczący Rady Powiatu, Krzysztof Mróz.Zdjęcia do artykułu :
10012343


Zobacz również:


Wasze opinieBrak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.


xyz
23:28
17-05-2017
Co za kicz!

.

Gość
05:49
18-05-2017
xyz  napisał(a):
Co za kicz!

.

Kicz to świętować rocznicę z okazji Lenina.

xyz
21:07
18-05-2017
  napisał(a):
Kicz to świętować rocznicę z okazji Lenina.


Czemu akurat Lenin przyszedł ci do głowy? Nie rozumiem.

.

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

KALENDARZ IMPREZ
wrzesień 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
28
 
29
 
30
 
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
 
25
26
27
28
29
30
 
1O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.12 s.