2017-11-07T11:06:23+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Wracając z urodzin spowodował kolizję. Chciał dać policjantom kilkadziesiąt tysięcy złotych łapówki

REKLAMA
fot. KWP Radom
0
0
0
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Młodzieszynie zatrzymali pijanego w sztok 21-lata, który chciał wręczyć im kilkadziesiąt tysięcy złotych łapówki za odstąpienie od czynności po tym, jak uderzył samochodem w ogrodzenie.

W weekendową noc młody mieszkaniec gminy Sochaczew wracał samochodem z urodzin swojej dziewczyny. W pewnym momencie nie zapanował nad swoim BMW i uderzył w ogrodzenie przydrożnej posesji. Na zdarzenie najechali policjanci z sochaczewskiej komendy, ale ponieważ mieli w radiowozie osobę zatrzymaną, dyżurny na miejsce skierował dzielnicowych z Młodzieszyna. To oni przejęli obsługę zdarzenia.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny i szybko okazało się, że ma on prawie dwa promile alkoholu w organizmie.. Jednak 21-latek miał pomysł jak wybrnąć z kłopotów, w jakie się wpakował.

- W pewnym momencie, aby uniknąć odpowiedzialności, obiecał policjantom kilka tysięcy złotych. Jeszcze nie zdążył usłyszeć o konsekwencjach swojej propozycji, a już potroił proponowaną kwotę w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych przez policjantów. Młodzieniec natychmiast został zatrzymany, a następnie przewieziony do komendy, gdzie resztę nocy spędził w policyjnym areszcie – informuje sierżant sztabowa  Agnieszka Dzik z sochaczewskiej policji.

Wczoraj 21-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie gdzie usłyszał zarzut obietnicy wręczenia korzyści majątkowej za odstąpienie od czynności służbowych. Drugi zarzut dotyczył kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również