2018-04-05T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 100%
Ostrołęka,

XVI edycja kursu „Bądź Bezpieczna” oficjalnie rozpoczęta [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

30 pań rozpoczęło właśnie kolejną już, 16. edycję kursu samoobrony „Bądź Bezpieczna”. Przed uczestniczkami kilka tygodni wytężonej pracy, ćwiczeń i wykładów, które w swoim założeniu mają przygotować je na starcie z potencjalnym napastnikiem.

 
W środę 4 kwietnia w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyło się uroczyste rozpoczęcie XVI edycji szkolenia samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna”. W inauguracji wzięli udział nadkom. Jarosław Deptuła Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce, członek zarządu KSS "Obrońca" z Troszyna Hubert Zaorski, Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Piotr Góralczyk, Kierownik Rewiru Dzielnicowych podkom. Tomasz Chrzanowski, sierż. Daniel Zaręba - instruktor zajęć z samoobrony oraz funkcjonariusz zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii sierż. szt. Aneta Waracka.
 
W szkoleniu w tej edycji udział weźmie 30 pań. Wśród nich są reprezentantki Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Przed nimi wiele godzin zajęć. Najwięcej bo ponad trzydzieści to samoobrona, oprócz niej odbędą się także zajęcia, m.in. psychologii i wiktymologii, strzelectwa sportowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, z zakresu prawa karnego, gdzie poruszone zostaną aspekty obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności, przemocy w rodzinie, bezpieczeństwa w środkach komunikacji, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dietetyki.
 
Z ramienia ostrołęckiej komendy instruktorami zajęć z samoobrony będą, m.in. sierż. Daniela Zaręba, który jest brązowym medalistą Polski służb mundurowych w kickboxingu i zdobywcą Pucharu Europy w tej samej dyscyplinie oraz instruktor technik i taktyk interwencji policyjnych asp. Jacek Glinka.
 
Na ,,macie” kursantki będą mogły spotkać się z doświadczonymi instruktorami m.in. z Arkadiuszem Ludwiczak z Fight Academy, a także wspólnie z Adrianną Ładą poćwiczyć w klubie "Endorfina". Panie od organizatorów i partnerów kursu otrzymały indeksy, w których będą zdobywały wpisy od prowadzących zajęcia, potwierdzające ich obecność. Pierwsze zajęcia praktyczne odbędą się już za tydzień.
 
Kurs zakończy się egzaminem w podziemiach Szkoły Podstawowej nr 10, podczas którego panie w trakcie symulacji mogą w realnych warunkach będą mogły sprawdzić umiejętności nabyte podczas kursu.
 
Organizatorzy XVI edycji kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna:
Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski    
Miasto Ostrołęka            
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce
Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia
 
Partnerzy Projektu:
Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Klub Strzelecki „Obrońca” z Troszyna - pułkownik Eugeniusz Gorczyca
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej
Hala Sportowa im. Arkadiusza Gołasia
MZK w Ostrołęce            
Strefa Przetrwania - Bartłomiej Domian, Michał Napiórkowski  
Fight Academy -  Arkadiusz Ludwiczak
Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce
Naturhouse
"Endorfina" Adrianna Łada
"Pracownia Kreatywności Cacko" Michalina Deptuła.
 
 

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.