2017-07-05T23:18:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Ostrołęka,

Zakończyła się XIV edycja kursu samoobrony dla kobiet "Bądź Bezpieczna"

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
1
2
5 lipca, w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyło się oficjalne zakończenie XIV już edycji kursu samoobrony. W spotkaniu uczestniczyły kursantki, organizatorzy i partnerzy szkolenia. Wręczane były dyplomy, certyfikaty oraz puchary dla najlepiej strzelających Pań.

Tym razem w szkoleniu uczestniczyło 30 Pań z terenu naszego miasta i powiatu. Udział w uroczystym zakończeniu wzięli: Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański, Wiceprezydent Miasta Ostrołęki Pan Grzegorz Płocha, Pani Danuta Sikorska z Ubezpieczeń Sikorscy ERGO-HESTIA, współpomysłodawca kursu i były Komendant Miejski Policji w Ostrołęce Pan Janusz Pawelczyk, Naczelnik Wydziału Prewencji ostrołęckiej komendy podkom. Piotr Góralczyk.

Podczas czternastej edycji kursu, jego uczestniczki brały udział w zajęciach, m.in. z samoobrony, strzelania z broni palnej, bezpieczeństwa w środkach komunikacji publicznej, czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Oprócz zajęć praktycznych, Panie uczestniczyły również w zajęciach teoretycznych. Dotyczyły one między innymi psychologii i wiktymologii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz środkach komunikacji publicznej, a nawet dietetyki.

Kursantki dzięki zajęciom prowadzonym przez Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego kom. Andrzeja Rydzewskiego oraz Kierownika Rewiru Dzielnicowych  mł. asp. Tomasza Chrzanowskiego mogły także pogłębić swoją wiedzę z zakresu obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności, a także procedury tzw. "niebieskiej karty" związanej z przemocą w rodzinie.

Po raz kolejny wśród instruktorów znalazły się osoby z dużą praktyką, oprócz policjantów z komendy miejskiej policji (st. asp. Robert Stypiński, mł. asp. Jacek Glinka, st. post. Daniel Zaręba) oraz komendy wojewódzkiej policji z siedzibą w Radomiu (podkom. Anna Szymańska) wymienić należy płk. Eugeniusza Gorczycę, Arkadiusza Ludwiczaka, Joannę Duch, Michała Napiórkowskiego, Bartłomieja Domian oraz Artura Prusińskiego.

Z rąk organizatorów Panie otrzymały kwiaty, dyplomy i gratulacje z okazji ukończenia szkolenia. Na tym jednak nie koniec. Certyfikaty ukończenia szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej i elementów ratownictwa specjalistycznego wręczył Pan Michał Napiórkowski z fundacji  „Strefa Przetrwania”, natomiast od Wiceprezesa Klubu Strzelectwa Sportowego ,,Obrońca” w Troszynie, Pana Huberta Gołębiewskiego Panie otrzymały puchary i dyplomy.

Organizatorzy XIV edycji kursu samoobrony "Bądź Bezpieczna":
Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski    
Miasto Ostrołęka            
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce
Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia

Partnerzy Projektu:     
Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Klub Strzelecki „Obrońca” z Troszyna -  Pan Pułkownik Eugeniusz Gorczyca
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej
Hala Sportowa im. Arkadiusza Gołasia
MZK w Ostrołęce            
Cross Fight Gym
Strefa Przetrwania - Bartłomiej Domian,Michał Napiórkowski  
klub MKKK - Shinkyokushin- sensei Artur Prusiński
Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce
Fight Akademy Pan Arkadiusz Ludwiczak

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 09:02 06-07-2017,   -
 Dlaczego nie ma żadnej informacji o możliwości udziału??????
odpowiedz   •   oceń :  
~ty , 10:39 06-07-2017,   -
zawsze jest mnóstwo i tu i w radiu
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 09:02 06-07-2017,   -
 Dlaczego nie ma żadnej informacji o możliwości udziału??????
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również