2018-06-02T22:07:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 100%
Powiat ostrołecki,

Zalas: Wypadek na quadzie. 7-letnia dziewczynka trafiła do szpitala

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0
Dwie dziewczynki w wieku 7 i 10 lat doprowadziły dziś do wypadku jeżdżąc quadem. Młodsza z nich po zdarzeniu trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotnie popołudnie. Dwie dziewczynki w wieku 7 i 10 lat, najprawdopodobniej bez zgody rodziców wzięły kluczyki do quada i wybrały się na przejażdżkę po polu. Niestety w trakcie zabawy doszło do wypadku, w wyniku którego młodsza z dziewczynek doznała urazu ręki i trafiła do szpitala.

O szczegóły zdarzenia zapytaliśmy oficera prasowego ostrołęckiej policji.

- Obecnie prowadzimy czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że quadem jechała najpierw młodsza z dziewczynek a potem starsza. Do zdarzenia doszło, gdy za kierownicą pojazdu siedziała 7-latka. Dziewczynka została przewieziona do szpitala – mówi aspirant Tomasz Żerański.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że życiu dziewczynki poszkodowanej w wypadku nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Zdarzenie to jest dobitnym przykładem na to, jak niebezpieczne w rękach dzieci mogą być maszyny typu quad czy skuter. Warto w tym miejscu przypomnieć, że quadem kierować może osoba powyżej 14 roku życia posiadająca stosowne uprawnienia. Powierzanie sterów tego typu maszyn dzieciom nie posiadającym odpowiedniego wieku i przeszkolenia często kończy się tragicznie. Apelujemy do rodziców o odpowiednie zabezpieczenie quadów i skuterów przed dziećmi, bowiem to dorośli ponoszą prawne konsekwencje przy takich zdarzeniach. Osoba dorosłą widząc, że dziecko wsiada za kierownicę quada powinno zdecydowanie zareagować unikając tym samym przykrych a czasem nawet tragicznych w skutkach zdarzeń – mówi aspirant Żerański.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.