2017-07-17T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Zmiana granic gmin Czarnia i Myszyniec

REKLAMA
0
0
1
Najlepszy komentarz
~Gość, 14:11 17-07-2017,   100%
szkoda że nie ma nigdzie mapki z naniesionymi zmianami
odpowiedz   •   oceń :  
Od 1 stycznia 2018 roku czekają nas zmiany w granicach administracyjnych wielu samorządów. Dużo mówiło się o Ostrołęce i jej powiększeniu o tereny gminy Rzekuń, a tymczasem zmienią się również granice gmin Czarnia i Myszyniec.

Do dotychczasowego obszaru gminy Czarnia włączona zostanie część obszaru ewidencyjnego Olszyny w postaci 24 działek oraz części działki z wodą płynącą - łącznie 98,7 ha, jak również część obszaru ewidencyjnego Charcibałda o powierzchni 33,53 ha. Wymienione tereny dotychczas należały do gminy Myszyniec. Łącznie gmina Czarnia powiększy swoje granice o ponad 132 ha.

Za zmianą granic przemawiają uwarunkowania funkcjonalno-społeczne. Z inicjatywą przyłączenia do gminy Czarnia obszaru ewidencyjnego Olszyny wystąpili mieszkańcy wsi Bandysie. Mieszkańcy ci zawsze identyfikowali się ze swoją miejscowością i gminą Czarnia. Propozycja włączenia w granice gminy Czarnia części obszaru ewidencyjnego Charcibałda jest spowodowania koniecznością zapewnienia obu gminom jednorodności terytorialnej. Teren ten jest położony pomiędzy wnioskowanym obszarem ewidencyjnym Olszyny a granicą gminy Czarnia.

W sprawie zmiany granic przeprowadzono konsultacje. W sołectwie Bandysie frekwencja wyniosła 18,02%, za zmianą granic głosowało 98% respondentów, z kolei w sołectwie Olszyny głosowało 2,14% mieszkańców, wszyscy zagłosowali za wnioskiem o zmianę granic. Pozytywne opinie wyraziły również rada gminy Czarnia i rada miasta Myszyniec, jak również wojewoda mazowiecki.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 14:11 17-07-2017,   100%
szkoda że nie ma nigdzie mapki z naniesionymi zmianami
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również