eOstroleka.pl
Ostrołęka,

10 ulic, przy których mieszka najwięcej ostrołęczan

REKLAMA
zdjecie 9382
zdjecie 9382
REKLAMA
zdjecie 9382

Sprawdzamy, przy których ulicach mieszka najwięcej mieszkańców Ostrołęki. Okazuje się, że w mieście jest siedem ulic, które zamieszkuje ponad tysiąc osób. Dwa tysiące - taką liczbę przekroczyły jednak tylko dwie ulice. 

10. Aleja Jana Pawła II

Od skrzyżowania ze Steyera/"Nila"/Żebrowskiego aż do ulicy Kaczyńskiej ciągnie się Aleja Jana Pawła II. To jedna z najdłuższych ostrołęckich ulic, więc nic dziwnego, że znalazła się w tym podsumowaniu. Według najnowszych danych, mieszka przy niej 887 osób.

9. Ulica Stefana Jaracza

Przy ulicy Jaracza, niedaleko "starego szpitala" jest sporo bloków mieszkalnych. Osiedle istnieje od dawna i ma sporo mieszkańców. Pod względem liczebności ta ulica jest na dziewiątym miejscu w mieście. Zamieszkuje ją 971 osób.

8. Ulica Romualda Traugutta

To ulica, przez którą biegnie m.in. ruchliwa droga krajowa 61. Ma ona też sporo mieszkańców - co prawda tylko kilka więcej od Jaracza, ale wystarczyło to do zajęcia ósmej lokaty w tym zestawieniu. 979 mieszkańców mieszka właśnie przy Traugutta.

7. Ulica Antoniego Madalińskiego

Między ulicami Blachnickiego a Sikorskiego na osiedlu Centrum znajduje się ulica Antoniego Madalińskiego. Jest przy niej zarówno sporo bloków, jak i domów jednorodzinnych. Według najnowszych danych, mieszka tam 1017 osób. To pierwsza ulica w tym zestawieniu z ponad tysiącem mieszkańców.

6. Ulica Józefa Psarskiego

Patron zacny, związany ściśle z Ostrołęką, a do tego sporo mieszkańców - ulica doktora Józefa Psarskiego zamieszkiwana jest przez 1035 osób. Składa się na tę liczbę duże osiedle bloków.

5. Ulica Witolda Pileckiego

Ulica Pileckiego to jedna z wizytówek osiedla Centrum. Znajduje się tu sporo budynków mieszkalnych, a także usługowych. Według danych z ratusza, 1117 osób mieszka właśnie przy ulicy, której patronem jest wybitny bohater walki o wolną Polskę.

4. Ulica Henryka Sienkiewicza

Kiedyś przy ulicy Sienkiewicza w Ostrołęce był szpital i panował tu sporo większy ruch. Nie oznacza to jednak, że dziś jest to zapomniane miejsce. Wręcz przeciwnie - liczba bloków, domów, usług czy duża szkoła: to sprawia, że to ważne miejsce na mapie Ostrołęki. Zamieszkuje tu 1388 osób.

3. Ulica Józefa Hallera

Na podium naszego zestawienia znajduje się ulica Hallera. To również niezwykle ważne miejsce na mapie miasta. I, jak pokazują statystyki, bardzo licznie zamieszkałe. 1548 osób - tyle w rubryce "adres" podaje właśnie tę ulicę.

2. Ulica Goworowska

O tej ulicy ostatnio było głośno ze względu na przeciągający się remont. Przez lata stała się jedną z głównych arterii Ostrołęki... i nie tylko - często właśnie przez Goworowską jadą turyści zmierzający na Mazury. Niemal przez całą długość ulicy ciągną się osiedla - jak nie bloków, to domów jednorodzinnych. Efekt - 2287 mieszkańców i drugie miejsce w tym zestawieniu.

1. Ulica 11 listopada

Mamy w końcu zwycięzcę tego rankingu. Jest to ulica 11 listopada, ciągnąca się od skrzyżowania z Kopernika/Bogusławskiego/Głowackiego, aż do ronda z Bohaterów Warszawy/al. Solidarności. Zamieszkuje ją aż 2553 osób, co oznacza, że jest to ponad 5 procent wszystkich mieszkańców miasta. To zdecydowanie najliczniejsza ulica w naszym mieście.

Więcej o: Ostrołęka, ulice

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×