zdjecie 9895
zdjecie 9895
zdjecie 9895
2020-09-12T21:54:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

100. urodziny OSP w Baranowie. Odznaczenia, prezenty i koncert gwiazdy disco polo [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
5
4
10

W sobotę, 12 września swoje setne urodziny obchodziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie. Były odznaczenia, wyróżnienia, podziękowania i prezenty dla strażaków ochotników a wśród nich m.in. koncert trzech charyzmatycznych artystek z zespołu Top Girls.

Uroczystości rocznicowe 100-lecia powołania do życia Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele. Po nabożeństwie zaproszeni na uroczystości goście przemaszerowali w asyście orkiestry OSP i pocztów sztandarowych na plac przed Urzędem Gminy, gdzie odbyła się kolejna część uroczystości.

Po wciągnięciu na masz biało-czerwonej flagi i uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego szef baranowskich strażaków ochotników odczytał rys historyczny o jednostce, wspomniał jak OSP Baranowo rozwijała się i doskonaliła, jak zdobywała kolejne sprzęty i jak służyła swoim mieszkańcom do czasów obecnych.

Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń resortowych dla najbardziej zasłużonych druhów, osób, które na przestrzeni wielu lat wspierały działalność jednostki angażując się w jej rozwój i przyczyniających się do jej niezliczonych zasług w ochronie życia i mienia mieszkańców Baranowa i okolic.

Decyzją marszałka województwa mazowieckiego, Adama Struzika, jednostka OSP Baranowo uhonorowana została prestiżowym medalem Pro Mazovia.

O urodzinach strażaków ochotników pamiętał także europoseł Jarosław Kalinowski, który ufundował dwa specjalistyczne hełmy strażackie. Z prezentami na urodzinowe uroczystości wpadł również starosta ostrołęcki i starosta przasnyski, władze gminy, reprezentacja wojewody, zaprzyjaźnione samorządy oraz władze krajowe OSP.

Jednym z prezentów, którym strażacy mogli „podzielić się” z mieszkańcami Baranowa był ufundowany przez gminę Baranowo i samorząd Mazowsza koncert zespołu Top Girls.

Niewiele brakowało, by obdarowani występem artystek obeszli się smakiem, ponieważ w momencie, gdy zespół miał się już pojawić na scenie, przy mikrofonie stała jeszcze długa kolejka chętnych mówców, którzy składali kwieciste życzenia i serdecznie (choć momentami przydługo) dziękowali obchodzącym urodziny strażakom. Trzy kwadranse po ustalonym czasie rozpoczęcia koncertu artystki na krótko zawładnęły sceną, zostały jednak „wyłączone” przez prowadzącego oficjalny ceremonię. Do odwołania koncertu spóźnionych na kolejne występy artystek już niewiele brakowało, ostatecznie jednak w kuluarach udało się osiągnąć kompromis i na scenie ponownie, już bez nieoczekiwanych przerw widzowie zobaczyli gwiazdy wieczoru – zespół Top Girls.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×