eOstroleka.pl
Region,

111 pojazdów dla strażaków! Jest decyzja sejmiku

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
REKLAMA

Jest decyzja radnych województwa mazowieckiego! Jednostki OSP z subregionu ostrołęckiego otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz remont lub modernizację strażnic. Na wsparcie tych inwestycji w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnych” sejmik Mazowsza przeznaczył ponad 3 mln zł.

16 wozów dla OSP

W subregionie ostrołęckim dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego w wysokości prawie 3,1 mln zł otrzyma 47 jednostek OSP. Nowe lekkie, średnie lub ciężkie wozy bojowe zakupi 16 ochotniczych straży pożarnych, na co władze województwa przeznaczyły 2,1 mln zł. Gminy, które ubiegały się o środki na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, mogły otrzymać maksymalnie 150 tys. zł.

Marszałek Adam Struzik zapewnia, że OSP mogą liczyć na pomoc samorządu województwa w ich codziennej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. – Mazowieccy druhowie od lat otrzymują wsparcie finansowe i rzeczowe. Dofinansowujemy zarówno zakup samochodów bojowych, jak i remonty czy modernizacje strażnic. W tym roku do jednostek OSP z Mazowsza trafi 111 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych za ponad 15 mln zł. Mamy świadomość, że ta pomoc dla wielu samorządów jest jedyną szansą na doposażenie jednostek OSP.

Remont lub modernizacja 31 strażnic

Jednostki OSP z subregionu ostrołęckiego otrzymają też wsparcie na remont lub modernizację 31 strażnic. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ten cel prawie 1 mln zł. Gminy, które ubiegały się o środki na przeprowadzenie prac w remizach, mogły otrzymać maksymalnie 40 tys. zł.

O tym, jak ważna jest pomoc samorządu, mówi członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. – Od kilkunastu lat wspieramy mazowieckich strażaków ochotników. Wiemy, że samorządy czekają i liczą na naszą pomoc. Świadczy o tym bardzo duża liczba wniosków, które co roku wpływają w naborze. Chcieliśmy wesprzeć wszystkie w nich i pomóc jak największej liczbie jednostek. Dlatego też co roku przeznaczamy coraz większe środki na ten cel.

Dla efektywnej i bezpiecznej pracy strażaków jest ważny nie tylko odpowiedni sprzęt bojowy, lecz także funkcjonalne strażnice. Radny Mirosław Augustyniak, przewodniczący sejmikowej Komisji Ochrony Środowiska, podkreśla, że w wielu remizach należy wykonać remont lub modernizację. – Po przeanalizowaniu wybraliśmy do wsparcia 233 wnioski spełniające wymagania formalne i merytoryczne. Wśród nich znalazło się 31 z subregionu ostrołęckiego. Dzięki tym środkom gminy będą mogły m.in. wymienić okna, instalacje elektryczne, wyremontować posadzki, pomalować ściany, a także przeprowadzić inne niezbędne prace modernizacyjne. Sejmik Województwa Mazowieckiego przekaże też 2,1 mln zł na zakup 16 pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek z subregionu ostrołęckiego.

Na realizację programu „Mazowsze dla straży pożarnych” w naszym województwie sejmik Mazowsza przeznaczył w sumie 23 mln 500 tys. zł.

Wśród beneficjentów znalazły się m.in. OSP Kadzidło, OSP Łęg Przedmiejski, OSP Ostrołęka, OSP Bakuła, OSP Brzozowy Kąt, OSP Choromany, OSP Pasieki, OSP Dylewo, OSP Lipniki, OSP Nowa Wieś czy OSP Rozwory. Pełna lista beneficjentów w załączniku poniżej.

ZOBACZ LISTĘ BENEFICJENTÓW  (197,02 KB)

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×