2017-10-23T16:13:07+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

17. konkurs poezji Karola Wojtyły rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
3
0
1

Już po raz 17. uczniowie ze szkół średnich funkcjonujących na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wzięła udział w konkursie poezji Karola Wojtyły. Młodzież uczciła w ten sposób kolejną rocznicę pontyfikatu wielkiego rodaka, św. Jana Pawła II.

17. edycja konkursu poezji Karola Wojtyły odbyła się w siedzibie ostrołęckiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. W konkursie odbywającym się pod hasłem „Wielki Przyjaciel człowieka” udział wzięli uczniowie szkół średnich funkcjonujących na terenie  powiatu ostrołęckiego.

- Ten konkurs to nie tylko kolejna uczczona rocznica pontyfikatu naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II. To coś więcej, to wielka radość, bo wy młodzi sięgacie po Jego poezję. Pełną miłości, patriotyzmu, godności i poszanowania człowieka, poezję niosącą dla nas wielkie wyzwania. Nie wystarczy nazywać się pokoleniem Jana Pawła II, za tym musi iść wiele więcej, trzeba żyć wartościami, o których on mówi zarówno w swojej poezji, jak i w swoich dokumentach. Życzę wam, by wasze życie było wypełnione tymi wartościami i tymi przesłaniami - zwróciła się do uczestników konkursu jego organizatorka Mariola Kusiak.

Poziom recytacji podczas tegorocznej edycji konkursu był wysoki i bardzo wyrównany, jury miało problem z przyznaniem miejsc. Ostatecznie jury obradujące w składzie : przewodniczący – Ks. Robert Kaim SAC , sekretarz – Wiesław Janusz Mikulski, członek i organizator konkursu – Maria Jolanta Kusiak, po naradzie przyznało następujące wyróżnienia: pierwsze miejsce  - Jakubowi  Szymołon i równolegle Roksanie Bełdyckiej, trzecie – Julii Kubeł. Wyróżnienia otrzymali: Julia Puławska, Róża Szczubełek i Patrycja Świrska.

Nagrody rzeczowe dla uczestników konkursu ufundował samorząd Powiatu Ostrołęckiego.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~kamieniołom , 17:34 23-10-2017,   100%
Moje gratulacje. Poezja Karola Wojtyły jest bardzo głęboka i trudna w interpretacji. Należy podziwiać młodych ludzi, którzy próbują ją zgłębić i zinterpretować. Nasz wielki rodak na zawsze pozostanie drogowskazem dla Polaków, nie tylko poprzez swoje homilie, ale także poprzez swoją poezję i wszelkie inne formy działalności, wyrażające  całe błogosławione świadectwo tego świętego człowieka.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 4311