eOstroleka.pl
Ostrołęka,

20-letni złodziej w rękach policji

REKLAMA
fot. KMP Ostrołęka fot. KMP Ostrołęka
REKLAMA

Ostrołęccy policjanci postawili kolejne zarzuty mężczyźnie podejrzanemu o serię włamań do pojazdów na terenie Ostrołęki. Został on zatrzymany na początku tygodnia przez dwóch mieszkańców miasta, zaraz po kradzieży radioodtwarzacza z samochodu należącego do jednego z nich. Na miejsce przybyli policjanci wydziału patrolowego, którzy doprowadzili mężczyznę do aresztu.

- Czynności prowadzili policjanci wydziału prewencji pod kątem wykroczenia. Jednocześnie sprawą zajęli się policjanci wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. Wszystkie ich wcześniejsze ustalenia wskazywały, że ten sam mężczyzna mógł dokonywać włamań do samochodów na terenie miasta w okresie 17-23 września. W sprawie zbierano niezbędny materiał dowodowy pozwalający na postawienie zarzutów. Odzyskiwano kolejny sprzęt z kradzieży m.in. w wyniku przeszukania pomieszczeń, w których przebywał mężczyzna. Ostatecznie wszystkie skradzione przedmioty odzyskano - poinformował Sylwester Marczak, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Dochodzenie pozwoliło na postawienie pięciu zarzutów o włamania z kradzieżą. Mężczyzna okradł kilka samochodów oraz przyczepę kempingową. Jego łupy to głównie radioodtwarzacze różnych marek oraz nawigacje. Oskarżony przyznał się do kradzieży składając obszerne wyjaśnienia.

Zarzutów może być jednak więcej, bowiem policjanci odzyskali także sprzęt, który jeszcze nie został rozpoznany przez pokrzywdzonych: nawigację samochodową, panel radioodtwarzacza oraz telefon komórkowy. Osoby, które na zdjęciach rozpoznają swoją własność proszone są o kontakt pod nr tel. 997

Więcej wydarzeń kryminalnych znajdziesz w dziale policyjnym

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×