eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

29,3 mln zł dla Powiatu Ostrołęckiego! Na niezwykle potrzebną inwestycję [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4610
REKLAMA

Powiat Ostrołęcki otrzymał dofinansowanie 29 300 000 zł na budowę ulicy Przemysłowej w ramach siódmego naboru Programu Inwestycji Strategicznych, który dotyczył zadań w specjalnych strefach ekonomicznych. Nazwa zadania to: Rozbudowa i budowa dróg powiatowych na odcinku granica miasta Ostrołęki – Goworki". Radości z tej wiadomości nie krył starosta ostrołęcki, który na wspomnianą ulicę zaprosił przedstawicieli parlamentu i samorządów.

Briefing prasowy został zorganizowany z okazji ogłoszenia wyników naboru wniosków z Programu Inwestycji Strategicznych. Powiat Ostrołęcki jest beneficjentem tego programu, a wniosek otrzymał dofinansowanie ponad 29 mln zł. Zadanie nosi nazwę "Rozbudowa i budowa dróg powiatowych na odcinku granica miasta Ostrołęki - Goworki".

- Pomysł narodził się dwa lata temu - powiedział starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. - Przemysłowa się kończy w tym punkcie, ale wpadliśmy na pomysł, że warto przekroczyć tory kolejowe, pójść wzdłuż torów kolejowych, a następnie dojść do terenu elektrowni Ostrołęka.

Droga ma połączyć wszystkie zakłady, które są przy ulicy Przemysłowej z terenem za torami, dochodząc do elektrowni, a następnie do drogi Teodorowo-Nowa Wieś, która ma być włączona do projektowanej obwodnicy Ostrołęki.

"To droga, która połączy drogę wojewódzką Ostrołęka-Ostrów Mazowiecka z obwodnicą Ostrołęki i drogą krajową 61" - powiedział Stanisław Kubeł. Droga, jak mówił starosta Kubeł, może być gotowa w 2025 lub w 2026 roku.

- Bardzo się cieszę, że będzie realizowana ta inwestycja - powiedział wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak, dodając, że dzięki dofinansowaniom, które szerokim strumieniem płyną do gminy Rzekuń, ta będzie mogła "złapać drugi oddech". - Ta droga za naszymi plecami to bardzo ważny odcinek komunikacyjny - przyznał. Zaznaczył, że jej budowa jest ważna dla mieszkańców wsi Gowowrki, która "jest rozjeżdżana przez ciężki sprzęt", a planowana inwestycja będzie stanowiła mini-obwodnicę tej miejscowości, przez co mieszkańcy będą mogli spać spokojnie.

Przedstawiciel wojewody, kierownik ostrołęckiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego Marcin Grabowski podkreślił, że "jesteśmy po to, żeby pomagać, wspierać i realizować". - Tu jest przykład tej pomocy, a te środki, które popłynęły do samorządów w ostatnich tygodniach, są rekordowe. Gratuluję samorządowcom z powiatu ostrołęckiego i również panu prezydentowi, bo dwa wnioski dla Ostrołęki zostały dofinansowane, na rewitalizację parku miejskiego przy Traugutta i ulicę 5 Pułku Ułanów Zasławskich - powiedział, dodając, że "wspieramy te działania i życzymy dobrej realizacji".

Wypowiadali się również poseł Arkadiusz Czartoryski (Republikanie), prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski, a także przedstawiciel firmy znajdującej się przy ul. Przemysłowej - wszyscy podkreślali, z jak ważną inwestycją mamy do czynienia.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×