eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

32. Finał WOŚP w Lelisie: Płuca po pandemii [PROGRAM AKCJI]

REKLAMA
zdjecie 9224
REKLAMA
zdjecie 9224

W sobotę, 27 stycznia, w sali widowiskowej CK-BIS w Lelisie odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny cel to “Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

WOŚP to największa akcja charytatywna w Polsce, która od 1993 roku zbiera pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Dotychczas WOŚP zebrała ponad 1,5 miliarda złotych i sfinansowała ponad 65 tysięcy urządzeń. WOŚP organizuje też wiele programów medycznych i edukacyjnych, takich jak “Ratujemy i uczymy ratować”, “Pomóż dzieciom przeżyć zimę” czy “Lekarze ratują życie”.

W tym roku fundacja WOŚP postawiła na wsparcie oddziałów pediatrycznych i geriatrycznych, które borykają się z problemami zdrowotnymi związanymi z pandemią COVID-19. Wirus ten atakuje drogi oddechowe, powodując zapalenie płuc, niewydolność oddechową, a nawet śmierć. Wiele osób, które przebyły COVID-19, ma trwałe uszkodzenia płuc, które utrudniają im normalne funkcjonowanie. Dlatego WOŚP chce zakupić nowoczesny sprzęt do diagnostyki i rehabilitacji płuc, tak aby poprawić jakość życia pacjentów.

Aby wesprzeć ten cel, w Lelisie zaplanowano wiele atrakcji dla mieszkańców i gości. Impreza rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa do późnego wieczora. Na scenie wystąpią zespoły muzyczne, takie jak 30+, który zagra największe przeboje polskiego rocka, oraz Orkiestra Kurpiowska, która zaprezentuje tradycyjne pieśni i tańce z regionu. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne, gdzie będą mogli wykazać się kreatywnością i talentem. Nie zabraknie też ścianki fotograficznej, gdzie będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z symbolem WOŚP - serduszkiem. Na wszystkich czeka też słodki poczęstunek, który umili czas i doda energii.

Oprócz tego, na miejscu będzie można spotkać wolontariuszy WOŚP, którzy będą zbierać datki do puszek. Każda złotówka się liczy, więc nie bądźmy obojętni i wesprzyjmy tę szlachetną akcję! Można też licytować cenne przedmioty i usługi na aukcjach internetowych, które znajdują się na stronie WOŚP.

Na finał, o godzinie 18:45, sztab WOŚP z Lelisa zaprasza na wspólne światełko do nieba, które będzie symbolem solidarności i nadziei. Niech te światełka rozświetlą ciemność i pokażą, że razem możemy więcej!

Nie przegap tej okazji i dołącz do grona wspierających akcję na 32. Finał WOŚP! Będzie to niezwykłe przeżycie, które na długo zapadnie w Waszej pamięci. Do zobaczenia!

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×