2017-07-17T13:24:19+02:00 eOstroleka.pl 10 0 14 5
Kościół i społeczeństwo,

33. PPŁ na Jasną Górę. "Zabierzcie do plecaka intencję"

REKLAMA
REKLAMA
7
7
3
Najlepszy komentarz
~Mateczka Licheńska też , 01:45 18-07-2017,   -
czeka na owieczki do strzyżenia.


youtube.com/watch?v=QhwfbSp2bNs
odpowiedz   •   oceń :  
Wikariusz generalny diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski zwrócił się do wszystkich wiernych w komunikacie z okazji finiszu przygotowań do 33. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę.

KOMUNIKAT
przed 33. Pieszą Pielgrzymką Łomżyńską (PPŁ) na Jasną Górę
1-14 sierpnia w 2017 roku


Drodzy Bracia i Siostry!

     Rozpoczął się gorący czas dla organizatorów i uczestników Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę, bowiem już w następną niedzielę, 23 lipca br. ruszają zapisy na 33. Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską. Zapewne kompletujecie swój ekwipunek, myślicie, co spakować do plecaka, wsłuchujecie się w prognozę pogody, by jak najlepiej przygotować się na trasę pielgrzymki. Wytrawni pielgrzymi wiedzą doskonale, na czym polega pielgrzymowanie i jak się przygotować do „rekolekcji w drodze”, ale każdy, kto wybiera się szczególnie po raz pierwszy, powinien skorzystać z informacji zawartych na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymka.lomza.pl. Znajdziecie tam niezbędną wiedzę o przygotowaniach i szczegółowe informacje o miejscach zapisów, wymarszu i trasie pielgrzymki.

     Pamiętajcie jednak, by każdy z Was, pielgrzymów, zabrał do swego plecaka INTENCJĘ, z jaką podąży na pątniczy szlak. Pielgrzymka wiąże się z ofiarą i wyrzeczeniem, poświęceniem swojego wakacyjnego czasu, by przez trudy i walkę duchową przemieniać się, porzucać przywiązanie do grzechu, by na nowo narodzić się dla Jezusa i Maryi.

     Wsparciem duchowym na pątniczym szlaku posłużą Wam duszpasterze, przewodnicy i spowiednicy, którzy zaproszą do sakramentu pokuty, wygłoszą konferencje, posłużą rozmową duchową, przeprowadzą adorację, tak by Was wzmocnić duchowo, pojednać z Bogiem. Centralnym punktem każdego dnia będzie Eucharystia.

     Jak słyszeliście w Liście Pasterskim Księdza Biskupa Janusza, a także w osobistych świadectwach kapłanów (wygłoszonych w okolicznościowych homiliach), tematem przewodnim będzie 100-lecie objawień Matki Bożej Fatimskiej oraz 300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski. Do tych rozważań zapraszamy nie tylko pielgrzymów na trasie, ale także Pielgrzymów Grupy Białej, która będzie gromadziła się w parafiach na uroczystych Apelach. Już dzisiaj dziękuję kapłanom za podjęcie się tego duchowego dzieła, w którym na terenie diecezji łomżyńskiej uczestniczy kilka tysięcy osób.

Drodzy Pielgrzymi Duchowi, gromadźcie się licznie w swoich parafiach, by wspierać pątników podążających przed oblicze Matki Bożej na Jasnej Górze. Wasza modlitwa jest nieocenionym darem dla organizatorów i pątników Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej. Hasło: „Idźcie i głoście” świetnie oddaje także charakter Grupy Białej. Przez 14 dni w białych strojach i przypiętymi znaczkami, będziecie szli przez swoje miejscowości na apele do świątyń figurek i grot Matki Bożej. To piękne świadectwo. Dlatego już dzisiaj dziękuję Wam za to świadectwo, za modlitwę i ofiarę składaną przy zapisach i w czasie apeli, by wspomóc organizację naszej pielgrzymki.

    Podziękowaniem i znakiem łączności Organizatorów i Pątników z Pielgrzymami Duchowymi i Dobroczyńcami jest:
- czternaście Mszy św. sprawowanych na trasie pielgrzymki w intencji osób, które zapisały się do grupy białej oraz wszystkich Dobroczyńców,
- codzienna modlitwa w ich intencjach, w każdej grupie regionalnej,
- znak grupy św. Jana Pawła II niesiony na czele pielgrzymki.
     Drodzy Bracia i Siostry!
     Piesza Pielgrzymka Łomżyńska winna być dziełem całej diecezji. Dlatego proszę o liczne zaangażowanie się i pomoc w jej organizacji. Wszystkich, którzy wesprą pielgrzymowanie, zapewniam o naszej modlitwie.

Wszystkim Pielgrzymom i Organizatorom 33. PPŁ z serca błogosławię

Łomża, dnia 14 lipca 2017 r.
N. 972/2017

                                                                                   + Tadeusz Bronakowski
                                                                                      Wikariusz Generalny
REKLAMA
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Mateczka Licheńska też , 01:45 18-07-2017,   -
czeka na owieczki do strzyżenia.


youtube.com/watch?v=QhwfbSp2bNs
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:44 18-07-2017,   -
[quote=Mateczka Licheńska też ]czeka na owieczki do strzyżenia.


youtube.com/watch?v=QhwfbSp2bNs  [/quote]

Robisz coś za darmo?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:27 18-07-2017,   -
[quote=Mateczka Licheńska też ]czeka na owieczki do strzyżenia.


youtube.com/watch?v=QhwfbSp2bNs  [/quote]
Nie chcesz, nie idź.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1