eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

33. PPŁ na Jasną Górę. "Zabierzcie do plecaka intencję"

REKLAMA
zdjecie 9637
REKLAMA
zdjecie 9637

Wikariusz generalny diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski zwrócił się do wszystkich wiernych w komunikacie z okazji finiszu przygotowań do 33. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę.

KOMUNIKAT
przed 33. Pieszą Pielgrzymką Łomżyńską (PPŁ) na Jasną Górę
1-14 sierpnia w 2017 roku


Drodzy Bracia i Siostry!

     Rozpoczął się gorący czas dla organizatorów i uczestników Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę, bowiem już w następną niedzielę, 23 lipca br. ruszają zapisy na 33. Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską. Zapewne kompletujecie swój ekwipunek, myślicie, co spakować do plecaka, wsłuchujecie się w prognozę pogody, by jak najlepiej przygotować się na trasę pielgrzymki. Wytrawni pielgrzymi wiedzą doskonale, na czym polega pielgrzymowanie i jak się przygotować do „rekolekcji w drodze”, ale każdy, kto wybiera się szczególnie po raz pierwszy, powinien skorzystać z informacji zawartych na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymka.lomza.pl. Znajdziecie tam niezbędną wiedzę o przygotowaniach i szczegółowe informacje o miejscach zapisów, wymarszu i trasie pielgrzymki.

     Pamiętajcie jednak, by każdy z Was, pielgrzymów, zabrał do swego plecaka INTENCJĘ, z jaką podąży na pątniczy szlak. Pielgrzymka wiąże się z ofiarą i wyrzeczeniem, poświęceniem swojego wakacyjnego czasu, by przez trudy i walkę duchową przemieniać się, porzucać przywiązanie do grzechu, by na nowo narodzić się dla Jezusa i Maryi.

     Wsparciem duchowym na pątniczym szlaku posłużą Wam duszpasterze, przewodnicy i spowiednicy, którzy zaproszą do sakramentu pokuty, wygłoszą konferencje, posłużą rozmową duchową, przeprowadzą adorację, tak by Was wzmocnić duchowo, pojednać z Bogiem. Centralnym punktem każdego dnia będzie Eucharystia.

     Jak słyszeliście w Liście Pasterskim Księdza Biskupa Janusza, a także w osobistych świadectwach kapłanów (wygłoszonych w okolicznościowych homiliach), tematem przewodnim będzie 100-lecie objawień Matki Bożej Fatimskiej oraz 300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski. Do tych rozważań zapraszamy nie tylko pielgrzymów na trasie, ale także Pielgrzymów Grupy Białej, która będzie gromadziła się w parafiach na uroczystych Apelach. Już dzisiaj dziękuję kapłanom za podjęcie się tego duchowego dzieła, w którym na terenie diecezji łomżyńskiej uczestniczy kilka tysięcy osób.

Drodzy Pielgrzymi Duchowi, gromadźcie się licznie w swoich parafiach, by wspierać pątników podążających przed oblicze Matki Bożej na Jasnej Górze. Wasza modlitwa jest nieocenionym darem dla organizatorów i pątników Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej. Hasło: „Idźcie i głoście” świetnie oddaje także charakter Grupy Białej. Przez 14 dni w białych strojach i przypiętymi znaczkami, będziecie szli przez swoje miejscowości na apele do świątyń figurek i grot Matki Bożej. To piękne świadectwo. Dlatego już dzisiaj dziękuję Wam za to świadectwo, za modlitwę i ofiarę składaną przy zapisach i w czasie apeli, by wspomóc organizację naszej pielgrzymki.

    Podziękowaniem i znakiem łączności Organizatorów i Pątników z Pielgrzymami Duchowymi i Dobroczyńcami jest:
- czternaście Mszy św. sprawowanych na trasie pielgrzymki w intencji osób, które zapisały się do grupy białej oraz wszystkich Dobroczyńców,
- codzienna modlitwa w ich intencjach, w każdej grupie regionalnej,
- znak grupy św. Jana Pawła II niesiony na czele pielgrzymki.
     Drodzy Bracia i Siostry!
     Piesza Pielgrzymka Łomżyńska winna być dziełem całej diecezji. Dlatego proszę o liczne zaangażowanie się i pomoc w jej organizacji. Wszystkich, którzy wesprą pielgrzymowanie, zapewniam o naszej modlitwie.

Wszystkim Pielgrzymom i Organizatorom 33. PPŁ z serca błogosławię

Łomża, dnia 14 lipca 2017 r.
N. 972/2017

                                                                                   + Tadeusz Bronakowski
                                                                                      Wikariusz Generalny

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×